koszulki termoaktywne

Moderatorzy: Madziul, Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

dmietus

koszulki termoaktywne

Post autor: dmietus » 2009-06-28, 12:35

Czy ktoś może wie, gdzie można kupić koszulki termoaktywne, które znlazły się na trzech pierwszych pozycjach testu z ostatniego numeru n.p.m?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
sebastian.f
Kontakt:

Post autor: sebastian.f » 2009-06-28, 13:56

Ternua i Dachstein- www.shoshon.pl - jak nie ma na stronie to należy do nich zadzownić.
Marmot http://www.marmot.eu/ zakładka sklepy.

dmietus

Post autor: dmietus » 2009-06-29, 07:27

Dzięki wielkie za wskazówkę. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarek

Post autor: Jarek » 2009-06-29, 18:05

http://www.nordre.pl/?k=strony_p&m=&ns=52&pns=3 http://www.sklep.brubeck.pl/kolekcja.php?kolekcja=3 ja polecam te dwie strony producentów :-D sam używam bardzo dobrze się spisują :-D
"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"...

dmietus

Post autor: dmietus » 2009-06-29, 20:27

Dzięki wielkie, ale skoro odesłałeś mnie do zupełnie innych producentów, czy mógłbyś wyjasnić DLACZEGO? Czy uważasz, że omówione w "npm" koszulki są tak samo dobre (a może gorsze) jak te do których mnie kierujesz? A jeżeli już wskazujesz mi te linki, czy możesz zasugerować konkretne (sprawdzone) modele. Zaznaczam, że chodzi mi o odzież termoaktywna na lato w Tatrach. Pozdrawiam :?:

Zombi

Post autor: Zombi » 2009-06-30, 11:40

co do testu w najnowszym numerze: zdziwiła mnie ocena koszulki devolda jako takiej, która schnie szybko. nie wiem, czy w tym wypadku ocena była oparta o subiektywne wrażenia osób testujących, czy np. próbowano mierzyć zmianę wilgotności koszulki w funkcji czasu w jakiś inny, mniej subiektywny sposób (np. w jakimś innym teście widziałem, że ten parametr mierzony był poprzez mierzenie tego, ile koszulka jest w stanie wchłonąć wody - czy to dobry sposób pomiaru - inna sprawa). tym niemniej uważam - a swą ocenę opieram li i jedynie o wrażenia wyniesione z ponad rocznego użytkowania devolda oraz wielu lat noszenia koszulek syntetycznych), że mimo dużych zalet wełny z merynosów i jakości wykonania i projektu devolda, koszulki te szybko nie schną. tj. być może szybko schną jeśli np. przyrównać do bawełny, ale odczuwalnie gorzej sie w tym aspekcie sprawują od koszulek poliestrowych czy z polipropylenu.

Awatar użytkownika
Annes

Re: koszulki termoaktywne

Post autor: Annes » 2009-06-30, 13:57

dmietus pisze:Czy ktoś może wie, gdzie można kupić koszulki termoaktywne, które znlazły się na trzech pierwszych pozycjach testu z ostatniego numeru n.p.m?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Poszukaj w necie. Jest ogromny wybór.
Ja właśnie w ten sposób zakupuje tego typu koszulki.
Najbardziej jestem zadowolona z koszulki , z wełny merynosów
Najlepiej mi się sprawdza. Testuje ile wlezie - wszelakie
Musze przyznać że dość szybko wysychaja na mnie ( pod warunkiem,że nie pada :lol: ) a takze miło pachną :-)
Czas nie leczy ran..
tylko przyzwyczaja nas do bólu

dmietus

Post autor: dmietus » 2009-06-30, 21:39

Dzięki wszystkim za wsparcie:))

Awatar użytkownika
sebastian.f
Kontakt:

Post autor: sebastian.f » 2009-06-30, 23:15

Zombi pisze:co do testu w najnowszym numerze: zdziwiła mnie ocena koszulki devolda jako takiej, która schnie szybko. nie wiem, czy w tym wypadku ocena była oparta o subiektywne wrażenia osób testujących, czy np. próbowano mierzyć zmianę wilgotności koszulki w funkcji czasu w jakiś inny, mniej subiektywny sposób
Testy niestety są subiektywne pod względem nazwijmy to "wysychalności".
Zombi pisze: (np. w jakimś innym teście widziałem, że ten parametr mierzony był poprzez mierzenie tego, ile koszulka jest w stanie wchłonąć wody - czy to dobry sposób pomiaru - inna sprawa).
No to najlepsza by była w takim teście koszulka uszyta ze ściereczek Vileda :mrgreen: :shock:
Metoda dobra, ale do ręczników :idea: 8-)
Koszulka ma jak najszybciej oddawać wilgoć(parę wodną) do dalszych warstw ubrania/w powietrze. Do tego pamiętaj, że dużo robi też ciepłota naszego ciała
Zombi pisze: tym niemniej uważam - a swą ocenę opieram li i jedynie o wrażenia wyniesione z ponad rocznego użytkowania devolda oraz wielu lat noszenia koszulek syntetycznych), że mimo dużych zalet wełny z merynosów i jakości wykonania i projektu devolda, koszulki te szybko nie schną. tj. być może szybko schną jeśli np. przyrównać do bawełny, ale odczuwalnie gorzej sie w tym aspekcie sprawują od koszulek poliestrowych czy z polipropylenu.
I znowu tutaj wchodzi w grę duży subiektywizm- wszytsko zależy od warunków, zakładam, że identyczne nie były, dlatego też informacje o szybkości wysychania trzeba traktowac orientacyjnie.

Zombi

Post autor: Zombi » 2009-06-30, 23:33

to może odpowiem tak: biegając w koszulce devolda nigdy nie czułem się na koniec sucho jak w poliestrze albo polipropylenie, nawet jeżeli trening był mniej obiektywnie intensywny (niższe tempo, mniejszy dystans, bez interwałów, podbiegów itd.). tak więc: jak nie potrafię powiedzieć, czy szybciej schnie koszulka crafta czy berknera - choćby ze względu na zmienność warunków i porównywalne w tym względzie odczucia - tak pewien jestem, że koszulka z wełny merynosów jest pod tym względem wyraźnie gorsza.

Awatar użytkownika
sebastian.f
Kontakt:

Post autor: sebastian.f » 2009-07-01, 01:37

Ok, zauważ tylko, że cały czas się poruszamy w sferze naszych odczuć, trudno jest powiedzieć każdemu z nas co to "szybko"- tutaj bym to trzeba odczytać jako "wystarczająco szybko dla potrzeb testera".
Poniekąd Twoje są poparte niskimi notami tych koszulek- Icebreaker jest 9 a Devold dopiero 12 na 14 podkoszulków(choć tutaj także wchodziła w skład ocena za wytrzymałość mechaniczną i inne składowe) :idea: .

dmietus

Post autor: dmietus » 2009-07-01, 06:30

OK, prowadzicie bardzo fachowa dyskusję, a ja wciąż nie wiem gdzie moge kupić wskazane przeze mnie koszulki, lub inne (konkretne typy) przez Was sprwdzone w warunkach letnich w górach. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sebastian.f
Kontakt:

Post autor: sebastian.f » 2009-07-01, 09:50

Drugi post w dyskusji jest dokładny adres internetowy.

Awatar użytkownika
Do-misiek

Post autor: Do-misiek » 2009-07-01, 10:00

A co z koszulkami Expedusa?

Zombi

Post autor: Zombi » 2009-07-01, 10:33

sebastianie, skonsultowałem sprawę z fizykiem. najprostsza propozycja domowego mierzenia stopnia oddychalności jest taka: zważyć koszulki, następnie jednocześnie wyprać je w tych samych warunkach, rozwiesić tak, by schły w tych samych warunkach, po pewnym czasie zważyć. koszulka która najszybciej wróci do swej początkowej wagi będzie tą, która prawdopodobnie najlepiej oddycha itd. to, czego w tym teście trzeba to jedynie dobrej kuchennej wagi :-D

ODPOWIEDZ