Strona 1 z 1

Listopad 2017

: 2017-10-30, 19:18
autor: rambi
Troszkę szkoda, że tyle mądrych górsko ludzi przestało czytać albo komentować artykuły pojawiające się w "npm". Zwłaszcza, że ostatni numer jest jubileuszowy (200) a do tego ma wiele ciekawych, jak dla mnie, treści. Tematy, które mnie zainteresowały to.
1. Kuba Terakowski znowu wymiótł wywiadem z naszym najlepszym obecnie ultramaratończykiem górskim, który był drugi w tym roku w ultramaratonie wokół Mont Blanc. Ciekawostką dla mnie było to, że Marcin pisze książkę, którą z chęcią poczytam :-)
2. Monika Witkowska rozwiała moje wątpliwości czy warto podejść do BC pod K2 przez słynny lodowiec Baltoro. Wiem już, że tak. Muszę o tym pomyśleć :-)
3. Jest też opowieść o podejściu na Olimp, które też mam w planach. Niby nic nowego ale z chęcią odświeżyłem sobie temat.
4. Bardzo ciekawy jest też wywiad z Alexem Honnoldem - najlepszym wspinaczem solowym świata. To nie jest sport dla mnie ale ciekawie się czytało.

A poza tym numer przypomniał mi, że nie byłem jeszcze na wieży na Czernicy i że muszę wrócić w Szumawy aby powchodzić na kilka szczytów. Kto nie ma tego numeru to polecam.

: 2017-10-31, 11:51
autor: sonar
rambi pisze:Troszkę szkoda, że tyle mądrych górsko ludzi przestało czytać albo komentować artykuły pojawiające się w "npm"
Po co komentowac kolejny artykuł o biegaczach, wspinaczach i innych sportach górskich?

: 2017-10-31, 21:10
autor: rambi
Bo jesteśmy dumni, że Polak osiąga sukcesy w tym sporcie? Bo się czegoś z tych artykułów nauczyliśmy? To są moje przykładowe powody. Może są tacy co ich nie mają.

: 2017-11-03, 09:05
autor: sonar
Jestem np dumny z sukcesów Maji Włoszczowskiej. Ale jakbym chciał coś więcej poczytać, to kupiłbym sobie "rowertour" A co numer jest jakiś artykuł o Hercogu. Czy to sa
sponsorowane artykuly?

: 2017-11-03, 12:44
autor: Kiczora
Ja się zdziwiłem, że przy okazji jubileuszowego numeru nie pojawił się na łamach jakiś konkurs dla czytelników, a może i niespodzianka(i) w postaci chociażby pięknych górskich tapet na ekrany komputerów do pobrania na hasło w numerze etc.

: 2017-11-03, 21:18
autor: kulczyk1
Jak na gazetę , która w podtytule ma napisane "magazyn turystyki górskiej" za dużo tam jest pisane o ludkach żyjących z gór (różnego typu szybkościowi zdobywcy , wspinacze , "podróżnicy"). Turysta górski to w moim mniemaniu kapie inny przedział.
Z poczatkiem tego roku przestałem kupować papierowy npm trochę ze wzgledu na powyższe ale głównie z powodu błędów merytorycznych w artykułach pisanych przez osoby , które powinne być autorytetem a na pewno nie są. Niedowiarkom proponuję przejrzeć posty powyżej.
Jak kilka osób wcześniej doszedłem do wniosku , że wiekszą wartość mają relacje forumowiczów.

: 2017-11-03, 22:54
autor: sonar
kulczyk1 pisze:ak na gazetę , która w podtytule ma napisane "magazyn turystyki górskiej" za dużo tam jest pisane o ludkach żyjących z gór (różnego typu szybkościowi zdobywcy , wspinacze , "podróżnicy")
Tak mniej więcej o to mi chodziło. Czekamy tylko jeszcze na off road.