V Ranking Schronisk Górskich "n.p.m."

oceń najnowszy numer n.p.m., skomentuj wybrane artykuły, napisz, co podobało ci się w numerze, skrytykuj lub pochwal autorów tekstów

Moderatorzy: Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Zasady są proste - wybieracie z listy tylko jedno schronisko lub bacówkę i oddajecie na nie swój głos.

Czas głosowania minął 2017-07-03, 11:57

1. Andrzejówka
2
3%
2. Barania Góra - Przysłop
0
Brak głosów
3. Bartne
0
Brak głosów
4. Błatnia
0
Brak głosów
5. Biskupia Kopa
1
2%
6. Chata Baców
0
Brak głosów
7. Dolina Pięciu Stawów Polskich
2
3%
8. Dolina Roztoki
0
Brak głosów
9. Gorczańska Chata
1
2%
10. Hala Boracza
0
Brak głosów
11. Hala Kondratowa
0
Brak głosów
12. Hala Krupowa
0
Brak głosów
13. Hala Lipowska
0
Brak głosów
14. Hala Miziowa
0
Brak głosów
15. Hala Ornak
1
2%
16. Hala Rysianka
1
2%
17. Hala Szrenicka
1
2%
18. Hala Łabowska
1
2%
19. Harcówka
0
Brak głosów
20. Jagodna
23
36%
21. Jaworzyna Krynicka
1
2%
22. Jaworzec
0
Brak głosów
23. Klimczok pod Magurą
0
Brak głosów
24. Kochanówka
0
Brak głosów
25. Komańcza
1
2%
26. Krawców Wierch
3
5%
27. Kremenaros
0
Brak głosów
28. Leskowiec
1
2%
29. Luboń Wielki
0
Brak głosów
30. Maciejowa
0
Brak głosów
31. Magura Małastowska
0
Brak głosów
32. Magurka
0
Brak głosów
33. Mała Rawka
0
Brak głosów
34. Markowe Szczawiny
0
Brak głosów
35. Morskie Oko
0
Brak głosów
36. Murowaniec Hala Gąsienicowa
0
Brak głosów
37. Na Kudłaczach
0
Brak głosów
38. Na Polanie Chochołowskiej
0
Brak głosów
39. Na Przehybie
0
Brak głosów
40. Na Przełęczy Okraj
0
Brak głosów
41. Na Przełęczy Przegibek
1
2%
42. Na Rycerzowej
0
Brak głosów
43. Na Stogu Izerskim
1
2%
44. Na Szczelińcu
2
3%
45. Na Śnieżniku
2
3%
46. Odrodzenie
1
2%
47. Orlica w Pieninach
0
Brak głosów
48. Orlica w Zieleńcu
1
2%
49. Pasterka
7
11%
50. Pod Bereśnikiem
3
5%
51. Pod Muflonem
0
Brak głosów
52. Pod Łabskim Szczytem
0
Brak głosów
53. Pod Honem
1
2%
54. Samotnia
2
3%
55. Skrzyczne
0
Brak głosów
56. Stare Wierchy
0
Brak głosów
57. Stożek
0
Brak głosów
58. Strzecha Akademicka
0
Brak głosów
59. Szwajcarka
0
Brak głosów
60. Szyndzielnia
1
2%
61. Trzy Korony
2
3%
62. Turbacz
0
Brak głosów
63. Wielka Racza
1
2%
64. Wierchomla
0
Brak głosów
65. Zygmuntówka
0
Brak głosów

Liczba głosów: 64

Awatar użytkownika
sparkus

Post autor: sparkus » 2017-07-06, 07:55

No cóż, każdy ma prawo do obrony, a tym bardziej do wytłumaczenia się ze swojego postępowania, ale też wypada mieć nieco przyzwoitości i klasy, a nie naciągać fakty.
Jagodna pisze:Przypomnę może jedynie, że było to głosowanie INTERNAUTÓW ogłoszone przez redakcję na PROFILU FB.
Wątpliwy to argument, bo ja również przypomnę, że lista konkursowa, jak i całe głosowanie było opublikowane i skierowane do użytkowników forum npm, a nie fb - i tyle już w tym temacie z mojej strony.
W górach jest niewiele, ale jest to co najlepsze.

Awatar użytkownika
dakOta

Post autor: dakOta » 2017-07-06, 11:51

sparkus pisze:No cóż, każdy ma prawo do obrony, a tym bardziej do wytłumaczenia się ze swojego postępowania, ale też wypada mieć nieco przyzwoitości i klasy, a nie naciągać fakty.
Jagodna pisze:Przypomnę może jedynie, że było to głosowanie INTERNAUTÓW ogłoszone przez redakcję na PROFILU FB.
Wątpliwy to argument, bo ja również przypomnę, że lista konkursowa, jak i całe głosowanie było opublikowane i skierowane do użytkowników forum npm, a nie fb - i tyle już w tym temacie z mojej strony.
A nie miała to być opinia turystów, którzy korzystają z takich miejsc? I dla takich właśnie turystów? Chyba jedynym kryterium wtedy powinny być wrażenia z pobytu w danym schronie.

Kolejny raz potwierdza się moja teza, że rankingi - konkursy - zestawienia są... dla tych, którzy mają przy ich robieniu zajęcie.

PS: Wyjaśniam, że nie wiem, jak ogłoszono konkurs, bo nie uczestniczę w nim. Moje kryteria "fajności" schroniska mogą się różnić - i różnią! - od obecnie promowanych kryteriów. Stąd opinią "schronisko zajęło pierwsze/drugie/...osiemnaste... miejsce" mogę się co najwyżej... podetrzeć (co wrażliwszych proszę o wybaczenie użycia powyższego zwrotu).
Jeśli wola Twa
jeśli wybór masz
rzekom wodę daj
wzgórzom radość daj
Litościwy bądź
dla płonących w piekle serc
jeśli wola Twa
to ulecz je

Jagodna

Post autor: Jagodna » 2017-07-06, 19:34

sparkus pisze:No cóż, każdy ma prawo do obrony, a tym bardziej do wytłumaczenia się ze swojego postępowania, ale też wypada mieć nieco przyzwoitości i klasy, a nie naciągać fakty.
Sparkusie, bronimy się, owszem, bo niesprawiedliwie jesteśmy atakowani; natomiast bynajmniej nie tłumaczymy się ze swego zachowania, bo tak jak napisałam już w pierwszym poście nie widzę w nim nic nagannego.
Owszem redakcja ogłosiła konkurs na forum, ale tak samo ogłosiła go na profilu FB. Nigdzie nie zostało napisane, że jest to konkurs skierowany wyłącznie do użytkowników tego forum (jeśli by tak było to ogłoszenie nie powinno wyjść poza forum!), a internetowa droga przekazu oraz kilkukrotne podkreślenie w ogłoszeniach, że badana jest opinia internautów, samo przez się narzuciło formę głosowania oraz odbiorców tegoż konkursu. Reasumując wg. nas było to internetowe głosowanie czytelników n.p.m. przeprowadzone za pomocą redakcyjnego forum. Ot i tyle.
Wiadomym jest to, że można było sprawić tak naprawdę kilkoma prostymi posunięciami, że konkurs/ranking miałby szerszy zasięg a tym samym bardziej dostępną formę i w efekcie być może innego laureata. Tak się jednak nie stało. Nie jest to jednak naszą winą.
Rozumiem, że możesz się nie zgadzać z formą przeprowadzenia tego konkursu.
Rozumiem, że werdykt też może Ci się nie podobać.
Nie masz prawa jednak zarzucać nam, że jesteśmy nieuczciwi i nieprzyzwoici czyli że de facto jesteśmy oszustami. Co więcej, nie masz prawa zarzucać nam, że nasze zwycięstwo w tym konkursie zawdzięczamy popełnionemu oszustwu.
Rozumiem, że to może być Twoja prywatna opinia i masz do niej prawo. Owszem masz. O ile zachowujesz ją dla siebie.
Natomiast jeśli decydujesz się ją przedstawić publicznie, a nie masz niezbitych dowodów na to, że nasze zachowanie nosi znamiona nieuczciwości, wówczas dopuszczasz się pomówienia.
Nie można z taką lekkością mierzyć do kogoś z broni takiego kalibru i to nie mając poparcia w faktach. Posądzenie o nieuczciwość to bardzo ciężki zarzut.
A tymczasem Ty Sparkusie, nie masz żadnych, podkreślam ŻADNYCH dowodów na to, że nasze zachowanie nosi znamiona oszustwa, które w zawoalowany sposób nam zarzucasz.
ŻADNYM bowiem dowodem na naszą nieuczciwość nie jest to, że udostępniliśmy na naszym profilu FB ogłoszenie o konkursie zamieszczone na profilu FB redakcji. Po prostu - ŻADNYM.
Nie wiem jak na Twojej planecie wyglądają głosowania internetowe, ale jak rozumiem fair wg Ciebie byłoby wówczas gdyby nad udostępnionym ogłoszeniem widniał komentarz mniej więcej tej treści: ”Drodzy nasi goście, redakcja npm zamieściła taki oto konkurs, ale prosimy nie głosujcie przypadkiem na nasze schronisko!” Tak? Tak byłoby OK? Czy może w ogóle nie powinniśmy nic udostępniać i w razie jakichkolwiek pytań o to czy słyszeliśmy coś o takim konkursie powinniśmy nabierać wody w usta lub natychmiast zmieniać temat rozmowy, bo nie daj Boże jeszcze ktoś by zechciał na nas zagłosować… No powiedz Sparkusie, jak byłoby wg. Ciebie fair?
Zabrnąłeś trochę za daleko w tych swoich zjadliwych sądach, ale wierzę w to, że skoro z taką lekkością kolibra wytaczasz ciężkie działa braku klasy, przyzwoitości i o zgrozo, nieuczciwości, w naszą stronę, to sam potrafisz pokazać gdzie jest Twoja klasa. Potrafisz za te zniesławiające nas słowa wziąć odpowiedzialność. Nie mylę, się Sparkusie, prawda? Potrafisz?...

Pozwolę sobie zostawić już ten wątek bez dalszego komentarza, bo szkoda sił i słów na dalszą w tym klimacie dyskusję.

Dziękuję natomiast po raz wtóry tym, którzy głos na nas oddali. Drodzy forumowicze, fejsbukowicze, internauci - jak najbardziej my też mamy świadomość niedoskonałości formuły tego konkursu. Sami pewnie zorganizowalibyśmy go w zdecydowanie inny sposób. Wiemy już, że Wy również :-)
Na szczęście wygrany nie przejmuje władzy nad światem a przegranego piekło z miejsca nie pochłania ;-)
Wszak chodzi o zwykłą zabawę - dziś wygrywasz ty, jutro ja.
Dlatego też niech po prostu będzie Wam ludziska radośnie i przyjemnie, czy to u nas czy w jakimkolwiek innym schroniskowym zakątku Polski :-)
Tego Wam życzymy i wakacyjnie i nieustająco :-)
Pozdrawiając z Jagodnej!
Ostatnio zmieniony 2017-07-07, 09:14 przez Jagodna, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-07-06, 20:11

Redakcjo! Odezwij żesz się! Taka "woda w usta" to nieprzyzwoite co najmniej.
Cóż to był za konkurs/ranking? Dla nas? Czy na interanautów z facebook'a?
Czemu obiekty były dodawane w trakcie głosowania? Czy nie kładzie się to cieniem na wynik Jagodnej, która była na liście od początku? Come on! Ludzie, ciut przyzwoitości. Aż się prosi...nie przystoi aby Jagodna taka sama siebie broniła i to jeszcze w wersji żeńskiej.
Redakcjo...czekamy!
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Zły Marcin

Post autor: Zły Marcin » 2017-07-06, 20:27

heh, a czemu ma nie bronić się właśnie w wersji żeńskiej, skoro to ona, ta Jagodna (Maja) ta :-D
co za różnica?

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2017-07-06, 21:03

Pewnie mógłbym coś super madrego napisać , tylko po co. Podpisuję sie z pełną odpowiedzialnością pod opiniami Sparkusa i Satana. Zwykła przyzwoitość wygląda zupełnie inaczej niż kilka - lub naście lat temu , pewnie znak czasów. :-(

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2017-07-06, 22:37

Na tym forum raz za razem ktoś prosi pozostałych o oddanie głosu w przeróżnych konkursach.
Dopóki rzecz dotyczy znajomych króliczka, nikt nie widzi problemu.
Kiedyś przy okazji zadymy związanej z forumowym konkursem poruszyłem ten wątek, ooooo wtedy to się działo :mrgreen:
A pieniacze typu Satan zawsze znajdą powód by zapluć się jadem.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-07-07, 07:51

Oj Vlado, Vlado, Vlado... :mrgreen:

Zadra, którą nosisz w serduszku cały czas widzę kole Cię boleśnie. Szkoda. Dorosły jesteś a pewnych spraw nie potrafisz sobie ułożyć. Konkurs swego czasu został Ci "odebrany", bo lizusostwo, które wówczas uprawiałeś było wręcz niesmaczne i mdliło wszystkich wokół. Potem obraziłeś się jak mały dzieciak i uciekłeś z zabawkami szukać internetowych przyjaciół i pochwał na Górach bez Granic [te "przeklejane" stare relacje - żałość].
Teraz w swym zaślepieniu [pluciu jadem??? :roll: ] przyznajesz rację Sparkusowi, a o mnie piszesz, to co powyżej każdy może przeczytać, choć stoję po tej samej stronie barykady, co kolega Sparkus.
No, ale nic. Pojawiłeś się. Napisałeś posta. Zaistniałeś [powiedzmy]. Brawo Ty nieszczęsny hipokryto.
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2017-07-07, 19:03

Oj Satan, szczerze żal mi Ciebie chłopaku :mrgreen:

tadeks

Post autor: tadeks » 2017-07-09, 22:52

¦ledząc konkurs, jego zasady, rozstrzygnięcie oraz dyskusję wokół nasunęło mi się do tego pewne porównanie:
toczy się mecz piłkarski, dobiega końca, jest 0:0. Zawodnik jednej drużyny pada na murawę. Nieważna przyczyna, czy to skurcze, czy kontuzja. Ważne, że druga drużyna nie ma z tym nic wspólnego. Drużyna grająca w komplecie, w przewadze jednego zawodnika kontynuuje grę, sędzia nie reaguje, wykorzystując przewagę strzela gola, którego sędzia uznaje, mimo, że zawodnik drużyny przeciwnej wciąż leżał na murawie. Mecz się kończy, jest zwycięstwo.
Jest radość zwycięzców, a na trybunach gwizdy. Na zwycięzców i na sędziego.
Dlaczego gwiżdżą, pytają zwycięzcy?
Przecież graliśmy zgodnie z zasadami, których nie ustalaliśmy. Nad prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia, który nie jedne podobne zawody już prowadził.
To jest analogia do konkursu.
Jagodna pisze:
(...) nie zasłużyliśmy na taką niesprawiedliwą ocenę i krytyczne słowa.
...bronimy się, owszem, bo niesprawiedliwie jesteśmy atakowani; natomiast bynajmniej nie tłumaczymy się ze swego zachowania, bo(...) nie widzę w nim nic nagannego.
Nie masz prawa jednak zarzucać nam, że jesteśmy nieuczciwi i nieprzyzwoici...

Oczywiście słuszne pretensje, gra toczyła się zgodnie z zasadami, których nie ustalaliście.
Dlaczego Wasze zwycięstwo, sposób jakim wygraliście zostały na trybunach (forum) wygwizdane przez Satana, Sparkusa, Tadeksa i innych.
A sędzia? Nie reagował podczas meczu (konkursu) i nie reaguje po. Uznał wynik, dyskusji nie podejmuje. Nic nie znaczy krytyka przedstawiona przez Satana " Nie no! Redakcja [nie pierwszy zresztą raz] zachowuje się niepoważnie. ...żenada i brak profesjonalizmu",
"Szkoda, że Redakcja nawet nie zająknęła się odnośnie tych krytycznych uwag. To też w jakimś stopniu świadczy o tych ludziach..."
miedziopl zaś pisze: Satan redakcja nieogrania jak zwykle,
sędzia (Redakcja) nie reaguje na uwagi sparkusa:
"Znam praktycznie wszystkie polskie schroniska i nie tylko. To mi daje podstawę do w miarę obiektywnego porównania wszystkich schronisk biorących udział w rankingu".
Mecz się skończył, jest wygrana. Zgodnie z zasadami, ale, czy Fair play? Jest satysfakcja. Szczera, czy gorzka ?

Trochę szerzej w temacie, trochę obok.
Dawno w Jagodnej nie nocowałem, nie znam obecnych gospodarzy,więc w konkursie nie uczestniczyłem.
Wcześniej jednak kilka razy tam spałem. M.in. w czasie, gdy gospodarowała tam Pani Danuta Ptasińska. Z tamtego okresu Jagodną wspominam mile. Rozstała się ze schroniskiem i z PTTK-iem, poszła na swoje. Przyczyny rozstania podane są oficjalnie przez PTTK. Ja znam wersję od Pani Danusi, u której nocowałem w jej "Zajeździe Gościniec" w niedalekim Niemojowie. Polecam.
O tym jak PTTK obchodzi(ło) się z dzierżawcami schronisk można posłuchać i obejrzeć na filmiku z 2010 roku. Nie ze wszystkim tym trzeba zgadzać się, nie wszystko z filmu jest aktualne. Warto jednak posłuchać wypowiedzi dzierżawców, w tym Pani Danuty Ptasińskiej, o relacjach PTTK - Dzierżawcy:
http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/sm ... 38262.html
Wielu, w tym forumowicze, postuluje, aby w konkursach obiektów noclegowych uwzględniać również obiekty z poza PTTK, m.in. takie jak ten wspomniany zajazd w Niemojowie. Jest ich mnóstwo. Opinie często mają lepsze od PTTK-owskich.
A może drugi, niezależny ranking obejmujący obiekty nie będące pod szyldem PTTK?
Myślę, że Redakcja miała by w wśród forumowiczów i czytelników setki propozycji i opinii.
Chętnie poznam zdanie Redakcji i forumowiczów o tych propozycjach.

Z innej beczki:
Ronc pisze:Tadeks, Kulczyk, ale marudzicie...
Ronc, masz rację, ale połowicznie.
Tadeks, to maruda, trafne to spostrzeżenie. Wielu to na forum zauważyło. W realu jeszcze większy.
Kulczyk zaś, tu się mylisz. To gość rzeczowy i konkretny. Przekonałem się o tym szwendając się z nim tu i ówdzie. Przegadałem też z nim sporo godzin. Jego wyraźna opinia i wypowiedź o konkursie tylko potwierdza, że nie jest marudą.
( I do tego z własnej , nieprzymuszonej woli wędrując po Galicji zachodzi na cmentarze,)

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2017-07-10, 07:54

Redakcja, milcząc w temacie, daje do zrozumienia gawiedzi, że ją "olewa". A wystarczyłoby kilka zdań, choćby podtrzymujących "słuszną linię naszej redakcji"...świadczących o tym, że ciut jej (redakcji) zależy na niej (gawiedzi).
Stosunek do czytelników znany mi jest z kontaktów mailowych przy okazji chęci skorzystania z przysługującej mi nagrody za relację roku (2014, 2015)...w sprawie ewentualnego napisania czegoś do npm za relację roku 2016 już nawet nie chciało mi się z nimi kontaktować. Nie będę wystawał pod drzwiami ichmości z prośbą i nadzieją, że może będą łaskawi mnie przyjąć.
Znam jeszcze przynajmniej dwójkę forumowiczów, którzy odnieśli takie samo wrażenie po kontakcie mailowym z redakcją.
Teraz, w związku z postawą redakcji w temacie powyższej dyskusji forumowej, będzie nas, sądzę więcej.
Smutne, tym bardziej, że między innymi, to dzięki nam npm sprzedaje się, zarabia, istnieje...
Lekarz zabronił mi chodzić po górach. Chodzę więc chyłkiem. Żeby nie widział.

Tomekk

Post autor: Tomekk » 2017-07-10, 08:33

tadeks pisze:toczy się mecz piłkarski, dobiega końca, jest 0:0. Zawodnik jednej drużyny pada na murawę. Nieważna przyczyna, czy to skurcze, czy kontuzja. Ważne, że druga drużyna nie ma z tym nic wspólnego. Drużyna grająca w komplecie, w przewadze jednego zawodnika kontynuuje grę, sędzia nie reaguje, wykorzystując przewagę strzela gola, którego sędzia uznaje, mimo, że zawodnik drużyny przeciwnej wciąż leżał na murawie. Mecz się kończy, jest zwycięstwo.
Jako miłośnika kopanej mnie ten przykład przekonuje, że wszystko z konkursem było ok :mrgreen: Przerywanie akcji tylko dlatego, że przeciwnik leży uważam za przesadne i niepotrzebne. Reguły to reguły, a zawodnicy często symulują.

A tak serio, to uważam, że internetowe sondy i konkursy zazwyczaj kompletnie nie mają sensu. Jaka jest ich wartość pokazywały kiedyś sondy przedwyborcze na różnych portalach na których partia Korwina - Mikke wszystkich miażdżyła, a w realu nie przekraczała progu wyborczego.

Kasjopea

Post autor: Kasjopea » 2017-07-10, 10:28

A tak z ciekawości jak sobie wyobrażacie konkurs z tymi setkami obiektów o których piszecie przy 60-70 osobach głosujących?
"Chmury wyglądały jakby właśnie usłyszały o śniegu i rozważały tę ideę."

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2017-07-10, 11:04

Tomekk pisze:
Jako miłośnika kopanej mnie ten przykład przekonuje, że wszystko z konkursem było ok :mrgreen: Przerywanie akcji tylko dlatego, że przeciwnik leży uważam za przesadne i niepotrzebne. Reguły to reguły, a zawodnicy często symulują.
Z regulaminem rzeczywiście wszystko jest ok. Regulamin nie określa jednak zasad przyzwoitości. Zastrzeżenia forumowiczów odebrałem raczej względem zwykłej przyzwoitości czyt. fair play, niż regulaminu. Ale nie o tym chciałem :mrgreen: Piłkę oglądam już tylko sporadycznie, właśnie przez te symulacje na boisku, dlatego polecam grę dla mężczyzn, hokej na lodzie ;-)

Może się w przyszłości zdarzyć, że turyści też zmienią symulantów, na coś bardziej męskiego :mrgreen:

Awatar użytkownika
rajli

Post autor: rajli » 2017-07-10, 11:06

Kasjopea pisze:A tak z ciekawości jak sobie wyobrażacie konkurs z tymi setkami obiektów o których piszecie przy 60-70 osobach głosujących?
Za oddany głos, cukier do herbaty gratis. :mrgreen: Nie jeden się połakomi :mrgreen:

ODPOWIEDZ