V Ranking Schronisk Górskich "n.p.m."

oceń najnowszy numer n.p.m., skomentuj wybrane artykuły, napisz, co podobało ci się w numerze, skrytykuj lub pochwal autorów tekstów

Moderatorzy: Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Zasady są proste - wybieracie z listy tylko jedno schronisko lub bacówkę i oddajecie na nie swój głos.

Czas głosowania minął 2017-07-03, 11:57

1. Andrzejówka
2
3%
2. Barania Góra - Przysłop
0
Brak głosów
3. Bartne
0
Brak głosów
4. Błatnia
0
Brak głosów
5. Biskupia Kopa
1
2%
6. Chata Baców
0
Brak głosów
7. Dolina Pięciu Stawów Polskich
2
3%
8. Dolina Roztoki
0
Brak głosów
9. Gorczańska Chata
1
2%
10. Hala Boracza
0
Brak głosów
11. Hala Kondratowa
0
Brak głosów
12. Hala Krupowa
0
Brak głosów
13. Hala Lipowska
0
Brak głosów
14. Hala Miziowa
0
Brak głosów
15. Hala Ornak
1
2%
16. Hala Rysianka
1
2%
17. Hala Szrenicka
1
2%
18. Hala Łabowska
1
2%
19. Harcówka
0
Brak głosów
20. Jagodna
23
36%
21. Jaworzyna Krynicka
1
2%
22. Jaworzec
0
Brak głosów
23. Klimczok pod Magurą
0
Brak głosów
24. Kochanówka
0
Brak głosów
25. Komańcza
1
2%
26. Krawców Wierch
3
5%
27. Kremenaros
0
Brak głosów
28. Leskowiec
1
2%
29. Luboń Wielki
0
Brak głosów
30. Maciejowa
0
Brak głosów
31. Magura Małastowska
0
Brak głosów
32. Magurka
0
Brak głosów
33. Mała Rawka
0
Brak głosów
34. Markowe Szczawiny
0
Brak głosów
35. Morskie Oko
0
Brak głosów
36. Murowaniec Hala Gąsienicowa
0
Brak głosów
37. Na Kudłaczach
0
Brak głosów
38. Na Polanie Chochołowskiej
0
Brak głosów
39. Na Przehybie
0
Brak głosów
40. Na Przełęczy Okraj
0
Brak głosów
41. Na Przełęczy Przegibek
1
2%
42. Na Rycerzowej
0
Brak głosów
43. Na Stogu Izerskim
1
2%
44. Na Szczelińcu
2
3%
45. Na Śnieżniku
2
3%
46. Odrodzenie
1
2%
47. Orlica w Pieninach
0
Brak głosów
48. Orlica w Zieleńcu
1
2%
49. Pasterka
7
11%
50. Pod Bereśnikiem
3
5%
51. Pod Muflonem
0
Brak głosów
52. Pod Łabskim Szczytem
0
Brak głosów
53. Pod Honem
1
2%
54. Samotnia
2
3%
55. Skrzyczne
0
Brak głosów
56. Stare Wierchy
0
Brak głosów
57. Stożek
0
Brak głosów
58. Strzecha Akademicka
0
Brak głosów
59. Szwajcarka
0
Brak głosów
60. Szyndzielnia
1
2%
61. Trzy Korony
2
3%
62. Turbacz
0
Brak głosów
63. Wielka Racza
1
2%
64. Wierchomla
0
Brak głosów
65. Zygmuntówka
0
Brak głosów

Liczba głosów: 64

Arni

Post autor: Arni » 2017-06-30, 10:48

Portal_Sudecki pisze:Pięknych, ciekawych, godnych polecenia schronisk jest wiele. Nie tylko tych PTTKowskich. Niektóre mają nie wyszukany standard, ale mają duszę i niebywaly urok jak choćby Chatka Górzystów (gdzie na jedzenie i atmosferę narzekać nie można).
Wiedziałem że czegoś mi w tej liście brakuje i teraz wiem czego :) Także oddaję głos na Chatę Górzystów w Izerach.

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-06-30, 12:50

Nie no! Redakcja [nie pierwszy zresztą raz] zachowuje się niepoważnie. Co to za "ranking", gdzie kolejne obiekty dodawane są w trakcie głosowania i osoby, które głosowały wcześniej nie miały możliwości oddania głosu na obiekty "dokoptowane" w trybie późniejszym...żenada i brak profesjonalizmu.
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

Tomekk

Post autor: Tomekk » 2017-06-30, 20:20

tadeks pisze: Dom Turysty PTTK w Zakopanem
Dom Turysty to stare dzieje, tam jest teraz hotel Aries. Nocleg od 590 zł za noc. Gleby chyba nie dają :mrgreen:

miedziopl

Post autor: miedziopl » 2017-07-01, 22:45

Satan pisze:Nie no! Redakcja [nie pierwszy zresztą raz] zachowuje się niepoważnie. Co to za "ranking", gdzie kolejne obiekty dodawane są w trakcie głosowania i osoby, które głosowały wcześniej nie miały możliwości oddania głosu na obiekty "dokoptowane" w trybie późniejszym...żenada i brak profesjonalizmu.
Satan redakcja nieogrania jak zwykle ;) skoro zrobiliście listę na początku to wypadało by ją już zostawić. To że nie pomyśleliście to już nie nasza wina i robicie trochę nie fair. Albo podejdźcie do tematu poważnie i restart albo listę przywrócić do pierwotnej. Chyba że to zbyt skomplikowane.

admin
Administrator

Post autor: admin » 2017-07-03, 12:15

Drodzy Czytelnicy,
bardzo dziękujemy za oddane głosy. Zostaną one doliczone do tych, które wraz z uzasadnieniem, dotarły do nas drogą mailową. Ale jedno nie ulegnie zmianie: zwyciężyła Jagodna! Gratulujemy, a pełne wyniki ukażą się w sierpniowym numerze „n.p.m.”.

Awatar użytkownika
sparkus

Post autor: sparkus » 2017-07-04, 05:18

admin pisze: Ale jedno nie ulegnie zmianie: zwyciężyła Jagodna!
Schronisko Jagodna, takie sobie, jak i wiele innych - niczym szczególnie się nie wyróżnia. Trudno tam o typowo górski klimat, bo często samochody zakłócają spokój, nawet w nocy. To, że wygrało ranking, to mnie nie dziwi, bo skoro mają wielu znajomych na stronie facebook i posłuchali apelu o rejestrację na forum npm i głosowanie na nich w ogłoszonym powyżej konkursie. Takim to, oto sposobem, głosami osób, które być może w większości nie znają innych krajowych schronisk redakcja chce uhonorować obiekt przyznaniem pierwszego miejsca. :-/
Wszystkie inne obiekty, które zachowały się bardziej przyzwoicie lub nie wpadły na taki pomysł, były na z góry przegranej pozycji.

Jeśli facebook wybrał, to powinien przyznać tytuł! - uważam.
W górach jest niewiele, ale jest to co najlepsze.

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2017-07-04, 06:40

sparkus pisze: Schronisko Jagodna, takie sobie, jak i wiele innych - niczym szczególnie się nie wyróżnia.
Powiem więcej: Jagodna jest przereklamowana...
Lekarz zabronił mi chodzić po górach. Chodzę więc chyłkiem. Żeby nie widział.

Awatar użytkownika
Marco

Post autor: Marco » 2017-07-04, 06:53

sparkus pisze: To, że wygrało ranking, to mnie nie dziwi, bo skoro mają wielu znajomych na stronie facebook i posłuchali apelu o rejestrację na forum npm i głosowanie na nich w ogłoszonym powyżej konkursie. Takim to, oto sposobem, głosami osób, które być może w większości nie znają innych krajowych schronisk redakcja chce uhonorować obiekt przyznaniem pierwszego miejsca. :-/
Ale może choć jedna z tych osób wniesie wkład w postaci postów na forum. ;-)
Trzeba szukać pozytywów nawet w największych negatywach.
...only way to cure stupidity is death...

Awatar użytkownika
sparkus

Post autor: sparkus » 2017-07-04, 08:49

Marco pisze:Trzeba szukać pozytywów nawet w największych negatywach.
Jak najbardziej. Można też wyciągnąć wnioski i nauki na przyszłość, jak organizować konkurs, aby szanse dla wszystkich były równe i uczciwe.

Jagodna

Post autor: Jagodna » 2017-07-04, 11:57

sparkus pisze: Schronisko Jagodna, (...) To, że wygrało ranking, to mnie nie dziwi, bo skoro mają wielu znajomych na stronie facebook i posłuchali apelu o rejestrację na forum npm i głosowanie na nich w ogłoszonym powyżej konkursie. Takim to, oto sposobem, głosami osób, które być może w większości nie znają innych krajowych schronisk redakcja chce uhonorować obiekt przyznaniem pierwszego miejsca. :-/
Wszystkie inne obiekty, które zachowały się bardziej przyzwoicie lub nie wpadły na taki pomysł, były na z góry przegranej pozycji.
Na wstępie dziękuję za miłe podsumowanie. Szczerze mówiąc nie widziałam i nadal nie widzę niczego nieprzyzwoitego w zachęcaniu naszych gości do głosowania na nasze schronisko.
Każdy gospodarz każdego schroniska mógł to zrobić - w tej czy innej formie. To, że nie zrobił, to że niektóre (połowa?) schroniska nie mają nawet jednego głosu, wg. mnie nie jest dowodem na "przyzwoitość" ich gospodarzy, tylko raczej świadczy o tym jaką popularnością cieszył się ten ranking...
A szkoda! Bo skoro już koniecznie trzeba robić jakiś ranking, to pomysł z głosowaniem internautów moim zdaniem jest całkiem trafiony.
Może trzeba było troszkę więcej czasu? Może forma głosowania powinna być inna? Może warto byłoby go szerzej rozreklamować? Może redakcja powinna wysłać info o takim głosowaniu do schronisk, tak aby każde z nich mogło zaprosić do głosowania swoich gości? - Nie wiem.
Wiem na pewno, że nie zasłużyliśmy na taką niesprawiedliwą ocenę i krytyczne słowa.
Być może Drogi Kolego ciężko Ci jest sobie wyobrazic, że nasza Jagodna może być czyimś ulubionym schroniskiem, ale na wiarę przyjąć musisz, że to się zdarza. I to wcale nie tak znów rzadko. I to niekoniecznie tylko wśród osób które nie znają innych polskich schronisk. :)
Jasno dałeś do zrozumienia, że Twoim ulubionym schroniskiem nie jesteśmy, szanujemy to, ale powstrzymaj proszę swoje galopujące konie i daj szansę innym na odmienne zdanie.
Pozdrawiam z Jagodnej :) Mimo wszystko.
Maja

Awatar użytkownika
krzyś

Post autor: krzyś » 2017-07-04, 17:53

A jaka jest nagroda za zdobycie I-szego miejsca??? :roll:

Awatar użytkownika
sparkus

Post autor: sparkus » 2017-07-05, 06:17

Spodziewałem się, że w ewentualnej odpowiedzi będzie więcej o mnie niż o głównym temacie, czyli o rankingu schronisk, no i ...nie zawiodłem się. :-?
Jagodna pisze:Jasno dałeś do zrozumienia, że Twoim ulubionym schroniskiem nie jesteśmy, szanujemy to, ale powstrzymaj proszę swoje galopujące konie i daj szansę innym na odmienne zdanie.
To za dużo powiedziane. W schronisku Jagodna byłem dwukrotnie i nie wpadałem na krótką chwilę, aby wypić piwo i powędrować dalej , ale korzystałem z gościny całodobowej. Do dzisiaj z sentymentem wspominam omlet drwala i być może przy jakiejś okazji znowu wpadnę na jego konsumpcję. Podczas tych pobytów miałem sporo czasu, aby wyrobić sobie zdanie o obiekcie. Szczerze mówiąc, to nie zapisało się w mojej pamięci nic szczególnego, co by wpływało na negatywne odczucia, ale to jednak za mało, aby z pełnym przekonaniem stwierdzić, że to jest moje ulubione schronisko. Do takiej opinii potrzeba coś więcej. Znam praktycznie wszystkie polskie schroniska i nie tylko. To mi daje podstawę do w miarę obiektywnego porównania wszystkich schronisk biorących udział w rankingu. Do wielu z nich wracam z nieukrywaną radością i pewnością dobrze i miło spędzonego czasu z dala od codziennego hałasu i zgiełku. I nie było to łatwe, ale właśnie wśród takich poszukiwałem swojego ulubionego, do czego miałem prawo zgodnie z zasadami konkursu
Jagodna pisze:Być może Drogi Kolego ciężko Ci jest sobie wyobrazic, że nasza Jagodna może być czyimś ulubionym schroniskiem, ale na wiarę przyjąć musisz, że to się zdarza. I to wcale nie tak znów rzadko. I to niekoniecznie tylko wśród osób które nie znają innych polskich schronisk. :)
Nie, nic sobie nie wyobrażam i proszę mi nie przypisywać bądź też insynuować poglądów i opinii których nie wyrażałem.
Jagodna pisze:Szczerze mówiąc nie widziałam i nadal nie widzę niczego nieprzyzwoitego w zachęcaniu naszych gości do głosowania na nasze schronisko.
Czy takie zachowanie jest przyzwoite, czy też nie, każdy może właściwie ocenić. Ja osobiście uważam, że żebranie po necie wśród znajomych o głosy w swojej osobistej sprawie ma cechy naganne i z poczuciem uczciwości ma niewiele wspólnego. :-/ Wystarczy tylko wspomnieć o schroniskach, które nie mają profilu na fb, lub nawet nie mają dostępu do internetu i są na z góry przegranej pozycji.

Jagodna

Post autor: Jagodna » 2017-07-05, 11:04

sparkus pisze: ...Wystarczy tylko wspomnieć o schroniskach, które nie mają profilu na fb, lub nawet nie mają dostępu do internetu i są na z góry przegranej pozycji.
Przypomnę może jedynie, że było to głosowanie INTERNAUTÓW ogłoszone przez redakcję na PROFILU FB.
Może zatem tu jest pies pogrzebany, a nie w fakcie udostępnienia przez nas tego ogłoszenia na naszym profilu i zaproszenia naszych gości do głosowania.
To nie my ustaliliśmy zasady tego konkursu, proszę zatem darować sobie komentarze w tym stylu co poniżej bo są dla nas obraźliwe i niesprawiedliwie nas szkalują:
sparkus pisze: ...żebranie po necie wśród znajomych o głosy w swojej osobistej sprawie ma cechy naganne i z poczuciem uczciwości ma niewiele wspólnego
Pozdrawiam
Maja

Awatar użytkownika
krzyś

Post autor: krzyś » 2017-07-05, 17:11

Czy ja się w końcu dowiem o tej nagrodzie???!!!!!!

Awatar użytkownika
Satan

Post autor: Satan » 2017-07-05, 20:58

krzyś pisze:Czy ja się w końcu dowiem o tej nagrodzie???!!!!!!
Splendor po wsze czasy??? :mrgreen:

PS - Jagodna nie jest złym schronem, ale jakość tego "konkursu"...czy też...o zgrozo..."rankingu"! Sami widzicie. Szkoda, że Redakcja nawet nie zająknęła się odnośnie tych krytycznych uwag. To też w jakimś stopniu świadczy o tych ludziach...

PS - ...
Jagodna pisze: Przypomnę może jedynie, że było to głosowanie INTERNAUTÓW ogłoszone przez redakcję na PROFILU FB.
No właśnie...internautów czy użytkowników tegoż Forum? Hym? ;-) Bo jak to pierwsze, to nijak ma się do Forum...
For God Your Soul... For Me Your Flesh

Dark Side of N.P.M.

ODPOWIEDZ