V Ranking Schronisk Górskich "n.p.m."

oceń najnowszy numer n.p.m., skomentuj wybrane artykuły, napisz, co podobało ci się w numerze, skrytykuj lub pochwal autorów tekstów

Moderatorzy: Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Zasady są proste - wybieracie z listy tylko jedno schronisko lub bacówkę i oddajecie na nie swój głos.

Czas głosowania minął 2017-07-03, 11:57

1. Andrzejówka
2
3%
2. Barania Góra - Przysłop
0
Brak głosów
3. Bartne
0
Brak głosów
4. Błatnia
0
Brak głosów
5. Biskupia Kopa
1
2%
6. Chata Baców
0
Brak głosów
7. Dolina Pięciu Stawów Polskich
2
3%
8. Dolina Roztoki
0
Brak głosów
9. Gorczańska Chata
1
2%
10. Hala Boracza
0
Brak głosów
11. Hala Kondratowa
0
Brak głosów
12. Hala Krupowa
0
Brak głosów
13. Hala Lipowska
0
Brak głosów
14. Hala Miziowa
0
Brak głosów
15. Hala Ornak
1
2%
16. Hala Rysianka
1
2%
17. Hala Szrenicka
1
2%
18. Hala Łabowska
1
2%
19. Harcówka
0
Brak głosów
20. Jagodna
23
36%
21. Jaworzyna Krynicka
1
2%
22. Jaworzec
0
Brak głosów
23. Klimczok pod Magurą
0
Brak głosów
24. Kochanówka
0
Brak głosów
25. Komańcza
1
2%
26. Krawców Wierch
3
5%
27. Kremenaros
0
Brak głosów
28. Leskowiec
1
2%
29. Luboń Wielki
0
Brak głosów
30. Maciejowa
0
Brak głosów
31. Magura Małastowska
0
Brak głosów
32. Magurka
0
Brak głosów
33. Mała Rawka
0
Brak głosów
34. Markowe Szczawiny
0
Brak głosów
35. Morskie Oko
0
Brak głosów
36. Murowaniec Hala Gąsienicowa
0
Brak głosów
37. Na Kudłaczach
0
Brak głosów
38. Na Polanie Chochołowskiej
0
Brak głosów
39. Na Przehybie
0
Brak głosów
40. Na Przełęczy Okraj
0
Brak głosów
41. Na Przełęczy Przegibek
1
2%
42. Na Rycerzowej
0
Brak głosów
43. Na Stogu Izerskim
1
2%
44. Na Szczelińcu
2
3%
45. Na Śnieżniku
2
3%
46. Odrodzenie
1
2%
47. Orlica w Pieninach
0
Brak głosów
48. Orlica w Zieleńcu
1
2%
49. Pasterka
7
11%
50. Pod Bereśnikiem
3
5%
51. Pod Muflonem
0
Brak głosów
52. Pod Łabskim Szczytem
0
Brak głosów
53. Pod Honem
1
2%
54. Samotnia
2
3%
55. Skrzyczne
0
Brak głosów
56. Stare Wierchy
0
Brak głosów
57. Stożek
0
Brak głosów
58. Strzecha Akademicka
0
Brak głosów
59. Szwajcarka
0
Brak głosów
60. Szyndzielnia
1
2%
61. Trzy Korony
2
3%
62. Turbacz
0
Brak głosów
63. Wielka Racza
1
2%
64. Wierchomla
0
Brak głosów
65. Zygmuntówka
0
Brak głosów

Liczba głosów: 64

admin
Administrator

V Ranking Schronisk Górskich "n.p.m."

Post autor: admin » 2017-06-26, 11:57

Już w połowie lipca ogłosimy wyniki V Rankingu Schronisk Górskich "n.p.m.". W tym roku po raz pierwszy chcemy, by i czytelnicy "n.p.m" wybrali swoje ulubione schronisko. Dlatego zachęcamy Was do głosowania!

Zasady są proste - wybieracie z listy tylko jedno schronisko lub bacówkę i oddajecie na nie swój głos. W sierpniowym numerze "n.p.m." razem z wynikami naszego Rankingu podamy również listę 10 schronisk, które okazały się najlepsze w głosowaniu internautów!

Można też wysłać do nas maila z krótkim uzasadnieniem wyboru konkretnego schroniska. Autorzy najciekawszych wypowiedzi otrzymają od nas KSI¡ŻKI GÓRSKIE! Piszcie na adres: konkurs@npm.pl - w tytule maila "Ranking". Nie zapomnijcie także o imieniu i nazwisku oraz miejscowości, z której pochodzicie!

Jesteśmy bardzo ciekawi, które obiekty PTTK w polskich górach lubicie najbardziej!

Czekamy na głosy do 3 lipca - do godziny 12.

Redakcja Magazynu Turystyki Górskiej "n.p.m"
Ostatnio zmieniony 2017-06-28, 09:09 przez admin, łącznie zmieniany 3 razy.

RYCHU

Post autor: RYCHU » 2017-06-26, 13:18

Trochę to tak "po nowemu" czyli musi być naj, nie ma możliwości przyznania punktów. Według mnie schronisko schronisku nie równe, jedni lepiej karmią inni lepiej dbają o człowieka i jego potrzeby, a kto inny ma to coś czym tworzy klimat. Trudny wybór zważywszy mój stosunek do tłumów i komercji. Niezbyt często sypiam pod dachem w górach więc zbyt wielu obiektów nie mógłbym ocenić obiektywnie, tak za całokształt ale swój głos już przydzieliłem. Miłej zabawy życzę pozostałym głosującym. :-P
Rozmaicie obliczane szanse sukcesu nie mogły być znaczne. Lista zajść, zdolnych tak lub inaczej spowodować zgubę ekspedycji, nie dawała się zamknąć w tysiącach pozycji...

Magda00

Post autor: Magda00 » 2017-06-27, 17:26

Chciałabym zapytać dlaczego w rankingu nie ma mojej ulubionej Bacówki PTTK Pod Honem w Cisnej? Niedopatrzenie? Proszę o uzupełnienie listy

admin
Administrator

Post autor: admin » 2017-06-27, 19:53

Magda00 pisze:Chciałabym zapytać dlaczego w rankingu nie ma mojej ulubionej Bacówki PTTK Pod Honem w Cisnej? Niedopatrzenie? Proszę o uzupełnienie listy
Dziękuję za czujność. Faktycznie wkradł się błąd.

Kacperek

Post autor: Kacperek » 2017-06-28, 13:42

Byłam w 30 schroniskach z listy i szkoda, że tylko jedno mogę wyróźnić . Samotnia, Na ¦nieżniku, Szyndzielnia, Luboń Wielki, Zygmuntówka itd Lubię atmosferę schronisk :-)

Awatar użytkownika
Bonus

Post autor: Bonus » 2017-06-28, 14:53

Ciężko zdecydować się na jedno schronisko. Swoją drogą na stronach schronisk na Facebooku widziałem już apele o rejestracje na naszym forum i oddawanie głosów

Awatar użytkownika
Dominik92
Kontakt:

Szkoda

Post autor: Dominik92 » 2017-06-28, 21:20

Szkoda, że nie ma możliwości oddania kilku głosów o konkretnej wartości, w tym negatywnych. Chciałbym docenić kilka obiektów m.in. Pasterkę, Okraj, Odrodzenie i Samotnię (żebyście wiedzieli jaka cudowna atmosfera tam jest poza sezonem!), ale niestety głos jest jeden. No a co do negatywnych... Rzekłbym, że rokroczny ulubieniec rankingu nigdy jakoś nie przypadł mi do gustu, mimo wielu wizyt. ;) Myślę, że mógłbym co nieco powiedzieć jeszcze o Biskupiej, Orlicy w Zieleńcu i Stogu Izerskim, raczej niezbyt pozytywnie, ale cóż... Się nie da. :P

admin
Administrator

Post autor: admin » 2017-06-28, 21:23

Można też wysłać do nas maila z krótkim uzasadnieniem wyboru konkretnego schroniska. Autorzy najciekawszych wypowiedzi otrzymają od nas KSI¡ŻKI GÓRSKIE! Piszcie na adres: konkurs@npm.pl - w tytule maila "Ranking". Nie zapomnijcie także o imieniu i nazwisku oraz miejscowości, z której pochodzicie!

admin
Administrator

Re: Szkoda

Post autor: admin » 2017-06-28, 21:29

Dominik92 pisze:Szkoda, że nie ma możliwości oddania kilku głosów o konkretnej wartości, w tym negatywnych. Chciałbym docenić kilka obiektów m.in. Pasterkę, Okraj, Odrodzenie i Samotnię (żebyście wiedzieli jaka cudowna atmosfera tam jest poza sezonem!), ale niestety głos jest jeden. No a co do negatywnych... Rzekłbym, że rokroczny ulubieniec rankingu nigdy jakoś nie przypadł mi do gustu, mimo wielu wizyt. ;) Myślę, że mógłbym co nieco powiedzieć jeszcze o Biskupiej, Orlicy w Zieleńcu i Stogu Izerskim, raczej niezbyt pozytywnie, ale cóż... Się nie da. :P
Możesz opisać to pod ankietą lub wysłać maila do redakcji.

Awatar użytkownika
Dominik92
Kontakt:

Post autor: Dominik92 » 2017-06-28, 21:41

To może po kolei:
- Okraj - bardzo smaczne jedzenie, dużym plusem jest to, że schronisko w ogóle jest otwarte (w przeciwieństwie do czasu, gdy byli tam poprzedni właściciele), miła atmosfera, obsługa bardzo w porządku, no i fajne położenie, sanitariaty zaś... przemilczę :D Może coś się zmieniło od mojej zeszłorocznej wizyty.
- Odrodzenie - zawsze znajdę tam miejsce, nieśmiertelna jajecznica zawsze tam dobrze smakuje, genialny widok z okna na Wielki Szyszak o zachodzie słońca, ścianka wspinaczkowa i stół do ping-ponga też zdecydowanie na plus, pokoje i sanitariaty są w bardzo dobrym stanie, część niedawno remontowana
- Pasterka - klimat!!! Uwielbiam stryszek u nich. :) No i widok na Szczeliniec. Duży wybór dobrych piw (np. pieprzny Opat), sympatyczna i bardzo pomocna obsługa (mogłem od nich ze stacjonarnego zadzwonić, bo sam nie miałem zasięgu), sanitariaty i pokoje w dobrym stanie, raz tylko nadziałem się na ekipę jakichś ceprów, co miałem z nimi być w pokoju, ale klucz sobie zabrali i po przyjeździe, mimo telefonów z recepcji, nie stawili się z kluczem, tylko zrobili poszli chlać przed lokal, a my siedzieliśmy na bagażach mimo rezerwacji :( ale to akurat nie wina schroniska, tylko ceprów, którzy przyjechali samochodami
- Samotnia - położenie świetnie, bardzo klimatycznie w środku poza sezonem, raz załapałem się na bardzo ładny, zupełnie przypadkowy koncert na pianinie jednego z turystów - w schronisku cisza jak makiem zasiał, wszyscy siedzieli i słuchali gry :) tylko ceny mogłyby być niższe, choć to akurat wina właścicieli, a nie dzierżawców, rodzina Siemaszków akurat robi świetną robotę

To o pozytywach. :) O negatywach coś tam naskrobię na dniach jeszcze.

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2017-06-28, 22:20

Ranking jest do ... no do niczego. :mrgreen: . Dopóki nie bedą uwzględnine schroniska prywatne jest on mało miarodajny.
Od pół roku istnieje ranking forumowy z rzadka odwiedzany a teraz nagle wysyp aktywnych forumowiczów - generalnie nowych , nie chce mi sie głosować - tani marketing i zarządzanie. :-(

tadeks

Post autor: tadeks » 2017-06-29, 21:57

Nie głosuję. Miałem nie uzasadniać, nic tu nie pisać. Nie wytrzymałem jednak.
Adminie,
1. Faworyzujecie obiekty PTTK i to nie wszystkie.
2. Brak konsekwencji.
3. Brak przedstawionych warunków, zasad umożliwiających wpisanie na listę.
Z ankiety wynika, jak by było to oczywiste, że chodzi o PTTK-owskie obiekty. Jednak nie wszystkie z tego klucza znalazły się na liście. Dom Turysty PTTK w Zakopanem, Kalatówki i kilka innych.
Może chodzi o nazwę "schronisko"? Wyżej wymienione chyba tak nie nazywają się. Zgoda.
Jednak dla mnie i nie tylko, Miziowa, Jaworzyna Krynicka też są hotelami, a nie schroniskami, a na liście znalazły się.
Ustrzyki Górne: Kremenaros - Hotel Górski PTTK, jakie tu kryterium obowiązuje?
Zygmuntówka? Oczywista oczywistość dla organizatorów rankingu, że to w Sowich pod Rymarzem. Czy dla wszystkich? Jest przecież Zygmuntówka pod Klekocinami. Nie oceniam, nie porównuję ich.
Może kryterium, to położenie, musi leżeć w górach? Też to nie zgadza się. Przecież znajdujące się na liście, przy asfalcie (lub bardzo blisko) leżą, są łatwo dostępne dla automobilów: Chata Baców,Okraj, Zieleniec, Kochanówka, Kremenaros i Andrzejówka, która wygrywała Ranking, a autami łatwo, często i licznie jest odwiedzana?
W ogłoszeniu konkursu brak info, że chodzi o schroniska/obiekty PTTK, dlaczego więc nie ma na liście Durbaszki, Szrenicy, Hajstri, Cyrli, Chaty Górzystów, Orle, ¦ląskiego Domu i wiele innych niePTTKowskich? Toć to schroniska mocno górskie, bardziej górskie niż wiele na liście przedstawionej przez n.p.m.
Zrozumiałym kryterium jest warunek noclegowy, dlatego nie ma na liście Łomniczki, Wysokiego Kamienia i podobnych obiektów.
Ostatnio głośno było o przekwalifikowaniu schronisk na inne stwory. W tej działce jest Komańcza ( może to nie byłe schronisko PTTK) , nie ma zaś Równicy. Jakieś uzasadnienie proszę.
A chatki? A schroniska Młodzieżowe? A Agro, mnóstwo ich, np: Hyrowa? A wiele innych prywatnych schronisk?
Nie głosuję. Proszę o czytelne kryteria.

Awatar użytkownika
Ronc

Post autor: Ronc » 2017-06-29, 23:15

Tadeks, Kulczyk, ale marudzicie...

Ponieważ:
admin pisze:Jesteśmy bardzo ciekawi, które obiekty PTTK w polskich górach lubicie najbardziej!

Proponuję listę u źródła. 62 obiekty pn. Schroniska Górskie PTTK:

https://obiekty.pttk.pl/start.php?co=ba ... =wszystkie

I to powinno uciąć dyskusje, które obiekty powinny się znaleźć a które nie.
To ranking gazety n.p.m. a nie forumowy. Oni ustalają zasady, jeżeli komuś się nie podoba niech nie głosuje, tyle. Będą chcieli zrobią ranking 30 wybranych przez siebie schronisk. Znajdą się tacy, którzy będą głosować, znajdą się tacy którzy będą narzekać.

Awatar użytkownika
Portal_Sudecki

Post autor: Portal_Sudecki » 2017-06-30, 09:28

Mam taką osobistą uwagę. Pięknych, ciekawych, godnych polecenia schronisk jest wiele. Nie tylko tych PTTKowskich. Niektóre mają nie wyszukany standard, ale mają duszę i niebywaly urok jak choćby Chatka Górzystów (gdzie na jedzenie i atmosferę narzekać nie można). Jeśli chodzi o Sudety, to lista powinna wyglądac tak:
1.Schronisko na Stogu Izerskim
2.Chatka Górzystów
3.Schronisko Orle
4.Schronisko Wysoki Kamień
5.Chatka Robaczka
5b. Schronisko Wojtek
6.Schronisko Kamieńczyk
7. Schronisko na Hali Szrenickiej
8. Schronisko Szrenica
9. Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem
10. Schronisko PTTK Kochanówka
11. Schronisko PTTK Odrodzenie
12. Schronisko PTTK Samotnia
13. Schronisko PTTK Strzecha Akademicka
14. Schronisko PTTK Dom ¦ląski
15. Schronisko PTTK „Nad Łomniczką”
16. Schronisko Srebrny Potok (dawne schronisko PTTK -obecnie prywatne)
17. Schronisko na Przełęczy Okraj
18. Schronisko Pasterka
19. Schronisko PTTK na Szczelińcu Wielkim
20. Schronisko PTTK Jagodna
21. Gościniec Perła Zachodu
22. Schronisko PTTK Szwajcarka
23. Schronisko PTTK Andrzejówka
24. Schronisko Sowa
25. Schronisko Orzeł
26. Schronisko PTTK Zygmuntówka
27. Schronisko PTTK "pod Muflonem"
28. Schronisko PTTK Orlica / Zieleniec
29. Schronisko na Iglicznej
30. Schronisko PTTK na ¦nieżniku
31. Dom Turysty „Pod Wieżycą”
32. Dom Wycieczkowy Harcówka
33. Dom Turysty Pod Biskupią Kopą

Od razu by się zrobiło ciekawie. I okazało by się, że niektóre obiekty PTTK muszą się bardzo podciągnąć by w ogóle znaleźć się w rankingu.

Awatar użytkownika
krzyś

Post autor: krzyś » 2017-06-30, 10:47

tadeks pisze: Faworyzujecie obiekty PTTK i to nie wszystkie
"Lokowanie produktów"??? :roll:

ODPOWIEDZ