Czerwiec 2016

oceń najnowszy numer n.p.m., skomentuj wybrane artykuły, napisz, co podobało ci się w numerze, skrytykuj lub pochwal autorów tekstów

Moderatorzy: Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

kulczyk1

Czerwiec 2016

Post autor: kulczyk1 » 2016-05-18, 12:56

W ostatnim numerze znajduje się artykuł o Bieszczadach autorstwa A. Bazyluka. Oprócz celnych spostrzeżeń o busach czy niesławnych schodach wokół Tarnicy znajduje się taki opis Bukowego Berda: "..grzbiet ma kilka urozmaicąjących wędrówkę wzniesień.Wprawdzie szlak omija najwyższe z nich mierzące 1312m. ..." W sierpniu ubiegłego roku szlak przebiegał tak jak od lat przez to najwyższe wzniesienie - czy ktoś ma jakieś informacje o zmianie przebiegu?

Awatar użytkownika
Bazyl

Re: Czerwiec 2016

Post autor: Bazyl » 2016-05-18, 17:52

kulczyk1 pisze:W ostatnim numerze znajduje się artykuł o Bieszczadach autorstwa A. Bazyluka. Oprócz celnych spostrzeżeń o busach czy niesławnych schodach wokół Tarnicy znajduje się taki opis Bukowego Berda: "..grzbiet ma kilka urozmaicąjących wędrówkę wzniesień.Wprawdzie szlak omija najwyższe z nich mierzące 1312m. ..." W sierpniu ubiegłego roku szlak przebiegał tak jak od lat przez to najwyższe wzniesienie - czy ktoś ma jakieś informacje o zmianie przebiegu?
W tej materii nic się nie zmieniło. Niestety, to mój błąd - szlak oczywiście omija drugie najwyższe spośród trzech wzniesień, a nie najwyższe. Sypię głowę popiołem i dziękuję za czujność. Pozdrawiam serdecznie Andrzej Bazylczuk.
We won't forget,
Until our dying day, how
The black and tans, like lightening ran
From the Rifles of the IRA

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2016-05-18, 21:15

Bazyl pisze: szlak oczywiście omija drugie najwyższe spośród trzech wzniesień
Jeszcze całkiem niedawno (jesienią 2014 ) prowadził normalnie granią. Potem podobno w celu ochrony rzadkich gatunków Park sposobami drwali usunął mniej rzadkie gatunki i mamy przebieg dzisiejszy.
Bazyl pisze:Sypię głowę popiołem
Bez przesady , zupełnie niepotrzebnie ;-) :mrgreen: po ostatnich moich perypałkach z doradzaniem w tematach bieszczadzkich taka rzeczowa ( i przyznająca mi racje :mrgreen: )odpowiedź to czysta przyjemność.
Bazyl pisze:dziękuję za czujność
Po prostu byłem pierwszy - na tym forum jest sporo o wiele większych speców od Bieszczadów niż ja.
Nie mniej serdecznie kulczyk1.

malyjunak

Post autor: malyjunak » 2016-07-25, 16:41

"Limba górska twardzielka".
W artykule "Bez klepnięcia szczyt nieważny" autorstwa Krzysztofa Madeja pojawiła się informacja, że limba występuję w Polsce wyłącznie w Tatrach - jest to nieprawda, ponieważ stanowiska tego gatunku występują także w Beskidzie Żywieckim, a dokładniej przy zielonym szlaku z Hali Miziowej do Sopotni Wielkiej.
Pozdrawiam!
Obrazek

kulczyk1

Post autor: kulczyk1 » 2016-07-25, 20:06

malyjunak pisze: limba występuję w Polsce wyłącznie w Tatrach - jest to nieprawda, ponieważ stanowiska tego gatunku występują także w Beskidzie Żywieckim
Limby można spotkać w B. Sądeckim na Hali Pisanej. Sadził je tam jeszcze hr.Stadnicki z Nawojowej.

ODPOWIEDZ