Strona 1 z 1

OSTATNIA GÓRA - pokaz z udziałem Dariusza Załuskiego

: 2019-05-06, 14:25
autor: Ponury
Kinoteatr Rialto w Katowicach zaprasza:

OSTATNIA GÓRA , czyli opowieść o narodowej zimowej wyprawie na K2 w reżyserii Darka Załuskiego. Seans z udziałem reżysera. Jedyna projekcja na Śląsku.

15 maja g. 19.30
Bilety: https://www.filmowa.net/system.html?id=39769

Film, którego akcja rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugi najwyższy szczyt Ziemi. Grupa kilkunastu wspinaczy próbuje dokonać historycznego, zimowego wejścia na ośmiotysięcznik. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach, kolejne zespoły przygotowują drogę, rozwieszając liny i docierając do kolejnych obozów. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekim szczycie Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod Nanga Parbat na zawsze. Ratownicy wracają pod K2 i wznawiają wspinaczkę. Jednak upływający czas oraz piętrzące się trudności uwidaczniają różnice charakterów w obrębie grupy. Dodatkowe napięcie wprowadzają media, które tragedię w górach przerabiają na atrakcyjny spektakl.

ObrazekZimowa narodowa Wyprawa na K2 w 2018 roku odbiła się szerokim echem nie tylko w himalajskim świecie. Relacje z zimowych zmagań z ośmiotysięcznikiem odbywały się praktycznie na oczach widzów, którzy dzięki mediom społecznościowym codziennie mogli codziennie zaglądać za kulisy wyprawy na K2 (8611 m n.p.m.). W tym samym czasie Tomasz Mackiewicz i Elisabet Revol podjęli udaną próbę zimowego wejścia na Nangę Parbat (8126 m n.p.m.). Niestety powrót skończył się dla Mackiewicza tragicznie. Revol udało się uratować dzięki heroicznej akcji uczestników wyprawy na K2
– Adama Bieleckiego i Denisa Urubko.
O zimie w Karakorum, kulisach narodowej wyprawy i akcji ratunkowej na Nandzie Parbat opowie uczestnik wyprawy, zdobywca K2 i reżyser Ostatniej góry – Dariusz Załuski. Rozmowę poprowadzi Alina Markiewicz.