Zimowa Korona Gór Polski 10-16.02.2016

zamieść relację ze swojej wyprawy, poczytaj relacje innych użytkowników

Moderatorzy: Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2016-03-14, 17:26

Tadeks pisze:napisz, czy chodziliście idealnie ze szczytu, czy od wspomnianego przeze mnie słupka 1/249?
Twoja znajomość gór mnie powala i szczerze nie mam zbyt wiele Tobie do powiedzenia:)
Szliśmy prosto od szczytu. Przykro mi, ale nie wiem, w którym miejscu stoi wskazany przez Ciebie słupek.
Na zejściu nie ma ani zbytnich stromizn, ani gęstych chaszczy.
Jeśli wejdziesz na rozlewisko bobrowe, to z lewej strony za tamą spokojnie je ominiesz.
Przeglądałem zdjęcia z poprzedniego zejścia i znalazłem aż dwa...
Lubię ten ślad po parze rakiet;)

Obrazek Obrazek Obrazek

Cisy;) dziękuję i już mi się gęba cieszy na samą myśl;)))

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2016-03-14, 22:31

Dla mnie wyprawa roku...
Lekarz zabronił mi chodzić po górach. Chodzę więc chyłkiem. Żeby nie widział.

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2016-03-15, 19:21

Do końca roku jeszcze sporo dużo ciekawszych imprez na pewno się pojawi, ale dziękuję;)

Awatar użytkownika
Cohen

Post autor: Cohen » 2016-03-16, 15:22

Dziękuje bardzo Cisy2;) Co do KGP i zmian w regulaminie mam podobne zdanie.
Szkoda tylko, że osoby które zajęły się tym w latach 90-tych nie podeszły do sprawy odrobinę rzetelniej. Niektóre pasma gór wykazujące inne cechy morfologiczne oraz geologiczne zostały zgeneralizowane i wystarczy jeden wierzchołek, inne pominięte, zaś niektóre wyznaczone błędnie. Ciekawi mnie także na jakiej zasadzie zdefiniowano pojęcie: najwyższe szczyty na które można dostać się szlakiem. W końcu przez Wysoką Kopa czy Skopiec nie przechodzi szlak, zaś nie było jakiś większych obiekcji co do ich przynależności do KGP.

Autor KGP miał swoją wizję, która dotarła do tak dużej ilości osób, że bardzo się upowszechniła i wiele osób próbowało zmierzyć się z tym wyzwaniem. Jeśli ktoś chciałby przedstawić swoją, która będzie inna, nie mówię tu, że bardziej poprawna czy mniej, ale po prostu inna, która będzie tak rozpropagowana i wśród górskiego światka przebiję poprzednią to znów będzie trzeba wyruszyć na szlaki. Co nie zmieni faktu, że obecna jest ciekawa, propagująca turystykę, odkrywanie zakątków Polski, zwiedzania różnych miejsc rozciągających się wzdłuż całego południowego kraju. I przede wszystkim z naszym zimowym rekordem ;)

creamcheese: z tymi nominacjami to uważaj, to dość problematyczne zagadnienie ;)))
To jeszcze tylko 4 wyjazdy i cała kategoria nasza ;p, a tak poważnie to do stycznia nikt o tym nie będzie pamiętać.
"Żyj jakbyś miał umrzeć jutro. Uczy się tak jakbyś miał żyć wiecznie."

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2016-03-16, 16:16

tadeks wpisał do kajetu to przypomni w styczniu 2017 :-)
Lekarz zabronił mi chodzić po górach. Chodzę więc chyłkiem. Żeby nie widział.

ODPOWIEDZ