Znalezione w szafie.

zamieść relację ze swojej wyprawy, poczytaj relacje innych użytkowników

Moderatorzy: Asia M., Marcin K-G, sebastian.f

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2014-05-14, 22:09

I ciekawostka z "mojej" Łopienki : http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/blis ... t_id=14059

A my tam sobie tak spokojnie o tej porze kiedyś nie raz wędrowaliśmy :shock:
”Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.”

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2014-05-21, 13:11

Cześć.

Co by nie bruździć w wątku Buby.
Kilka fotek z Estonii :
Obrazek Obrazek
Ruiny zamku Vastselina.

Obrazek Obrazek
Miasteczko Vana Vastselina.

Obrazek Obrazek
Muzeum motoryzacji i drogownictwa.
Obrazek
Taki chciałbym mieć :-P

Obrazek
Przykład uzytkowej architektury skandynawskiej.

Obrazek
Co by nie być gołosłownym "nasze" jezioro.

Obrazek
Jedna ze ścianek z pokładu kajaka.

Obrazek Obrazek
Zamiłowanie do kwiatów jak u Łotyszy.

Obrazek Obrazek
Odrestaurowane domy w Polvie(miasteczko powiatowe)

Obrazek
I coś dla Buby ;-)

W Polvie jest jeziorko , na nim fontanna napowietrzająco-ozdobna , wzdłuż fajna ścieżka wyłożona drewnem , nad nim plażka i placyk zabaw dla dzieci.Było późne popołudnie , temperatura tak około 15 stopni , woda w jeziorku...no dla większości - lodowata.A dwójka uroczych blond aniołków się w nim kąpała ku uciesze ich rodziców...to zdecydowanie skandynawski kraj :lol: Jak mówią Finowie : Estończycy to nasi bracia , którzy nie zdążyli przepłynąć morza.
:-D
”Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.”

Awatar użytkownika
Vlado

Post autor: Vlado » 2014-05-27, 11:08

Krzyś66 pisze:Ciekawostka : na Gauji( wtym roku na maratonie była woda najniżasza od 55 lat) jest organizowany co roku "maratonik" , dla jedynek dystansik 310km
Zanim doczytałem co tam dalej nabazgrałeś :mrgreen: :-P :mrgreen:
już mi się podobał ten "maratonik"
http://www.gaujaxxl.lv/en/310-km/
http://www.logjams.pl/?p=164
Kompletnie odjechana impreza:)

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2014-05-27, 12:43

No ja myślę ,że to impreza pod Ciebie ;-)
Jest jeszcze jeden , który zwykle jest kilka dni wcześniej(organizatorzy to chyba uzgadniają) , bardziej na północ - w Estonii na Vohandu.Ale Vohandu to raczej na rozgrzewkę przed Gaują.
Z wyryp kajakowych można jeszcze zaznaczyć - Malmo 24 , ale to już , dla mnie jak pobyt na siłowni(pykanie pętelek przez dobę).

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2014-06-01, 23:13

Cześć.

Pozazdrościłem Lidce ;-)

Inaczej , miał być spływ tą rzeką : Obrazek
ale sprawy się strasznie skomplikowały.

Po czym w ramach odstresowania zaordynowałem wycieczkę.A. ... na rowerku i owszem , tylko stacjonarnym(póki co) , starszy F. kontuzjowany- po próbie wykonania podwójnego :shock: :evil: salta na trampolinie , pojechaliśmy z Jaśkiem.

Z Mazowsza do Szczytna i z powrotem w dwie godzinki rowerem ... a co :-D

Obrazek
Lidkowe maki ładniejsze , ale chaber tyż pikny.

Obrazek
Za falującymi łanami jęczmienia , wieża kościoła w Zawadach.

Obrazek
Jeszcze do niedawna taka jabłoń była nilegalna wg UE , dziś już można :mrgreen: , jest na to stosowna dyrektywa :lol:

Obrazek
Już niewiele do celu.

Obrazek
Wjazd do Szczytna od zachodniej strony nie jest zbyt imponujący ;-)

Obrazek
Ale w City jest stosowny sklep.
Obrazek
i właściwie zaopatrzony(3, 60 zł za flaszkę :roll: )

Obrazek
Obrazek
Ładna pogoda sprzyjała rowerkowaniu , spotkaliśmy kilkunastu rowerzystów po drodze.

Dziękuję za uwagę :->

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2014-06-02, 05:54

Szczytno z Mamrotem? :shock: a ławeczka też jest? ;-) no i co niby z tąjabłonią jest nie tak? taka fajna krzywa :-)
jest we mnie wiary okruszek....

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2014-06-02, 09:26

Lidka K. pisze:Szczytno z Mamrotem? :shock: a ławeczka też jest? ;-) no i co niby z tąjabłonią jest nie tak? taka fajna krzywa :-)
Ławeczki ni ma :-( , ale reaktywacja tego sklepiku nastąpiła niedawno , to może się pojawi :->
Przydała by się bo to pierwszy taki nasz standardowy przystanek przy rowerkach na zachód.Sprzedawczyni bardzo sympatyczna.
A co do jabłoni to strasznie skomplikowane.Tu wchodziła kwestia dopłat obszarowych.Dziś nawet konieczne jest ,przy posiadaniu określonego areału, wyłączenie części upraw na rzecz takich różnych przyrodniczych dziwolągów: zakrzaczeń , zadrzewień - nie użytkowanych gospodarczo.Mnie to śmieszy , bo na większości(na szczęście) terenu Polski mamy to od lat.Oczywistym jest niezaprzeczalny korzystny wpływ na środowisko takich miejsc.A europejczycy z tej części Europy "pod linijkę" właśnie odkrywają na nowo Amerykę :lol:

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2014-09-21, 22:10

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :
To jak wyprawa na super szczyt... ale emocje :!: :!: :!: i 3:1 a nie 3:2 ... BEST OF THE BEST'S.
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2014-09-22, 05:56

:lol: :lol: :lol: :lol:
Obrazek
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2014-10-17, 19:25

Krzyś66, kilka stron wcześniej obiecałeś skrobnąć wiecej o Łopience, no i ??????????????

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2014-10-20, 16:13

Łopienka to dość poważny temat i nie mogę go potraktować jak mawiają na Podlasiu : " o tak , o ! " :-) Muszę mieć czas i nastrój :-)
A było zagadnąć w realu to i fotki by się znalazły i opowieści z dwu gąb ,że się tak wyrażę ;-)
Ale postaram się! bo ... jak wiadomo ... Lidka rzondzi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lidka K.
Kontakt:

Post autor: Lidka K. » 2014-10-20, 17:54

Zima idzie . Czas będzie. Poczekam.... A w realu to pilota czy pszczółki pytać ? ;-)

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2014-10-20, 18:30

Gdy pyta H.G.-W. ;-) , to wszyscy stają do raportu :lol:

Krzyś66

Post autor: Krzyś66 » 2014-12-02, 13:07

ŁOPIENKA

Obietnic dotrzymuję ... chyba że pamięć zawiedzie :-?

Zupełnie nie miałem pomysłu na relację z Łopienki.
Nie będzie to monografia o dolinie - takie już są w necie a moja na pewno byłaby gorsza.
Nie będzie to relacja o "mojej" Łopience , bo dolina ta dla forumków jest jedną z wielu podobnych.Dla większości , zapewne nie wyróżnia się niczym szczególnym.
Nie będzie to relacja : klub (AKT PTTK16 SGGW) - dolina Łopienki .Bo byłoby w niej sporo odniesień osobistych , sporo relacji typu- na Korbanię chodziliśmy na krechę , wiatę budowali ludzie społecznie itpitd , bo po cóż komentarze typu :~~"no tak , by wy to jak jacyś bohaterowie , nie to co my dziś"
Nie będzie anegdot , które śmieszą mnie a wątpię czy innych.
Nie będzie niestety kilku cennych zdjęć , np .: genialnej myjni ludzkiej i myjni garów , ani prysznica im.: J.B.(choć patrząc na wymagania co do schronisk , wątpię aby "prysznic" na potoku miał wzięcie ;-) )

Będzie kilka migawek z minimalnym komentarzem.Zapraszam.

Najważniejsza jest ona , ma 894,2 mnpm .Łopiennik wydawał nam się jakiś taki bez charakteru, bez tej magii , która do niej nas przyciągała.
Obrazek Obrazek
Korbania i jedna z dróg na nią.

Historia.
Jak setki wsi tak i Łopienkę , dotknął plan Wisła :-( Moim zdaniem dużym sukcesem , nie , może raczej dużą zasługą starszych klubowiczów było doprowadzenie do tego spotkania...spotkania po dziesiątkach lat.
Obrazek
Od prawej : Pani Tarnawska a dalej Pan Papinczak.Pani Tarnawska była wysiedlona w olsztyńskie a Pan Mikołaj wyemigrował i osiadł w Kanadzie.
Obrazek
Pani Tarnawska w swoim "domu"

Owce.
Miałem to szczęście ,że bywałem w dolinie w czasach gdy górale z Podhala przyjeżdżali do doliny wypasać swe stada.
Obrazek
Obrazek
Owieczka jak owieczka , ale fotkę zrobiła A. , rozsuwając delikatnie tylne drzwi od NSa , owca posmakowała w listkach tarniny.

Obrazek
Jak owce to i psy.Na pierwszym planie : przewodnik stada - Kazan.To jeden z niewielu psów którego cenię na równi z kotami. Pies o o dużej niezależności , podobnej jaka ma prawdziwy kot , poza tym po prostu piękny.

Baza.
Życie w bazie biegło wielotorowo.

Obrazek
Wolny czas , jeśli na miejscu , często spędzaliśmy na rozmowach .Popijaliśmy przy tym ... nie , nie browarek , nie wino , nie wódkę ... tylko herbatę lub świeżo rwaną i parzoną miętę.

Obrazek Obrazek
Pracy zawsze dużo i ta bieżąca i te okresowe.

Obrazek Obrazek
To smołowanie wykonują akurat ludzie dość luźno związani z klubem , za to mocno z Łopienką...

Z historycznych budowli mam tę:
Obrazek

Generalnie większość osób w klubie zawsze lubiła dobrze zjeść.I nie widzieliśmy potrzeby aby się umartwiać i jeść "korzonki" jeśli była możliwość przygotowania czegos bardziej wykwintnego.
Obrazek Obrazek

¦piewanki.To było zawsze i każdej porze , o ile trafił się muzyk , "wiosło" i chęć.
Obrazek Obrazek

Cerkiew.
Jej historia i historia jej odbudowy zawsze były ściśle związane z Łopienką a później klubem.

Obrazek
Zbyszek Kaszuba , to on odbudował cerkiew w Łopience.

Obrazek

A w latach 80' XX wieku cerkiew wyglądała tak....
Obrazek

Dziękuję za uwagę.
Ostatnio zmieniony 2014-12-02, 13:40 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
creamcheese

Post autor: creamcheese » 2014-12-02, 13:30

Super Krzysiu...a ja nie mogę odnaleźć swoich "góralskich" zdjęć z tamtego okresu.
A szkoda, bo dziewczyny były wtedy piękne...mniam mniam...piękne.
Dzięki.

ODPOWIEDZ