Magazyn Turystyki Górskiej „n.p.m.” FORUM

Inne - Chatka Włóczykija i Schronisko Dobrych Myśli

Lidka K. - 2015-05-26, 14:39
Temat postu: Chatka Włóczykija i Schronisko Dobrych Myśli
Umiejscowione w Jamnej na Pogórzu Rożnowskim.
http://www.jamnaschronisko.pl/
Warunki noclegowe :arrow: co kto lubi: od typowo schroniskowych (wspólna sala) do wygodnych 2-3 osobowych pokoików z własnymi łazienkami i salonikami (osobny budynek).
Ja nocowałam w Salonie Paszczaka : na górze 2 pokoiki, na dole wielki salon z doskonale wyposażonym aneksem kuchennym, kominkiem i łazienką.

Jadalnia z bufetem to osobna bajka: pyyyyszne jedzonko (żurek ma nawetjakiś medal) , miła obsługa, ... Gospodarz jest chodzącą informacją turystyczną, a na widok mojego polara z naszywką npm nie zadrżał (jak w jednym ze schronisk już się zdażyło) :mrgreen: W bufecie można zakupić mapy, płyty z muzyką "turystyczną ". Kawa z ekspresu pyszna.
Można wsiąknąć :-D
Poza tym standardy typu: miejsce na ognisko, wielka wiato-stodoła, gdzie też można poogniskować, plac zabaw dla dzieci.... I to wszystko z widokiem na góry (przy dobrej widoczności nawet Tatry) . Żyć nie umierać

Szczerze polecam pieszym i rowerzystom

W maju co roku organizowane jest festiwal "Pod słońce".

menel - 2015-05-27, 05:16

Filowałem na wnętrza tego dobytku, ceny.. nie jest najgorzej. ;-) Na żurek dam się namówić.
Lidka K. - 2015-05-27, 05:17

o bigosie nie wspominam, bo nie jadłam, ale Krutula nie mogłam odgonić dopóki talerza nie wylizał :mrgreen:
menel - 2015-05-27, 05:20

Lidka K. napisał/a:
o bigosie nie wspominam

Lidka, bez prowokacji proszę.

Lidka K. napisał/a:
Krutula nie mogłam odgonić dopóki talerza nie wylizał :mrgreen:

na "bee gees" też się skuszę.. :mrgreen:

Lidka K. - 2015-05-27, 05:28

to tak już zupełnie bez prowokacji najnowsza budowla w powiecie ;-)

menel - 2015-05-27, 05:35

Lidka K. napisał/a:
to tak już zupełnie bez prowokacji najnowsza budowla w powiecie ;-)

Chatka Włóczykija z noclegiem tamże średnio mnie interesuje, mam wylane na to, aczkolwiek wjechać z fochem na bee gees i żurek można :mrgreen: , ale :

Lidka K. napisał/a:
najnowsza budowla w powiecie

i tu łypię pazernie skorumpowanym wzrokiem w nadziei, że zapodasz więcej info, np. czy jest w pobliżu miejsce na ogień, wjazd na wieżę darmowy?

Lidka K. - 2015-05-27, 06:18

wiedzie tam cienka asfaltowa nitka (rowerom by się spodobała)

darmówka na całej linii, nawet lunety na górze na 2 strony świata jeszcze nie wołają 2zł :mrgreen:

http://www.ciezkowice.pl/...kowa_w_brusniku

Miejsca na ognisko nie widziałam, tam dookoła pola, więc nawet nie bardzo opał byłoby gdzie naskubać... ale jak się kto uprze...

menel - 2015-05-27, 06:22

Lidka K. napisał/a:
wiedzie tam cienka asfaltowa nitka

Lidka, górny lewy róg na foteczce - tam jest jakaś wiatunia?

Lidka K. - 2015-05-27, 06:27

nie, to czubek tej wieży :-)
a spod kościoła w Bruśniku wygląda tak

wiaty w okolicy brak

Tomekk - 2015-05-27, 10:40

W pobliżu jest też extra miejsce do spania za naprawdę małe pieniądze - Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Ciężkowicach. Co ważne - czynne jest cały rok i oferuje naprawdę bardzo dobre warunki - jak to się ładnie określa - socjalno-bytowe :-)
Spaliśmy tam w marcu ze sparkusem.
Mają bardzo dobrą stronę internetową ( http://www.schronisko.ciezkowice.com ), znakomitą i życzliwą obsługę (lepszej i życzliwszej chyba nigdzie nie spotkałem).
Mają też ładną pieczątkę - a to dla niektórych bardzo ważne :mrgreen:

rambi - 2015-05-28, 05:27

Ale super miejsca!!! :-) Zapisałem sobie na przyszłość jakbym potrzebował w tych okolicach nocować. A jak jeszcze do tego obsługa miła i życzliwa to już w ogóle rewelacja.
Lidka K. - 2015-05-28, 06:23

rambi, jeśli pojedziesz z Julką, to będzie miała na miejscu towarzystwo w swoim wieku :-)
sparkus - 2015-05-31, 05:23

Tomekk napisał/a:
Spaliśmy tam w marcu

...i z parę razy wspominaliśmy o tej bacówce w Jamnej.

Taki obiekt zasługuje na nocleg. Spodobał mi się od pierwszego wejrzenia.
Dzięki Lidka za tą prezentację, bo ukazała się w samą porę - Jamną muszę odwiedzić. :-)

Lidka K. - 2015-06-01, 06:37

zawsze do usług ;-)
Ronc - 2015-07-02, 22:42

Chatka Włóczykija jest super miejscówką, gdy ktoś chce odpocząć lub sobie urządzić bazę wypadową w Pogórzu Ciężkowickim. Lidka nie wiem czy miałaś przyjemność, ale ja Taterki z ganka widziałem ;-)
Lidka K. - 2015-07-03, 08:56

ja z ganka to rano tylko ścianę deszczu widziałam, a potem trochę dalej, ale Tatary się schowali :-)
catty101 - 2015-07-17, 22:02

sparkus napisał/a:
...i z parę razy wspominaliśmy o tej bacówce w Jamnej.

Tadeusz, bacówka w Jamnej i Chatka Włóczykija to dwa różne miejsca. O ile mi wiadomo właściciel Chatki kiedyś był gospodarzem w bacówce. Już teraz wiem dlaczego Ronc kiedyś kłócił się ze mną, że bacówka w Jamnej nie jest typową moskałówką ;-)

http://bacowkajamna.pl/informacje-bacowka/

Lidka K. - 2016-12-10, 06:33

myslę, że to miejsce do naszego "rankingu" też można dołączyć :-)
Satan - 2016-12-10, 11:06

To jest to jeden obiekt czy dwa? Który oceniamy?

PS - interesuje mnie to, bo w maju AD 2017... :mrgreen:

Lidka K. - 2016-12-10, 11:59

To jest jeden kompleks jednego właściciela rozłożony na 2 budynki 😉 i trzecią wiatę