Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Co nowego |

W Sosnowcu rusza I Memoriał Janusza Nabrdalika

NPM 5/2017
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Redakcja n.p.m.
()
22 kwietnia w sosnowieckim obiekcie wspinaczkowym Sport  Poziom 450 odbędzie się pierwsza edycja Memoriału im. Janusza Nabrdalika, jednego z najlepszych wspinaczy skałkowych w Polsce, taternika i uczestnika pierwszej śląskiej wyprawy na Lhotse. 

Nabrdalik był także założycielem firmy Lhotse, produkującej wysokiej jakości uprzęże wspinaczkowe. Miejsce memoriału nie jest przypadkowe, bo Janusz urodził się i mieszkał w Sosnowcu. Po jego przedwczesnej śmierci firmę prowadzi jego żona, Olga. I to właśnie m.in. dzięki jej inicjatywie, a także wsparciu redakcji „On the Summit”, właściciela sosnowieckiego obiektu i Polskiego Towarzystwa Sportów Ekstremalnych udało się przygotować to nowe przedsięwzięcie. Cel jest jeden: przypomnienie postaci Janusza, zawsze uśmiechniętego, otwartego dla ludzi, przyjaznego i pomocnego. Tak zapamiętali go przyjaciele.
W dniu memoriału odbędą się Otwarte Zawody Wspinaczkowe „Nabrdal Wall” na sztucznej ściance. Będzie można też posłuchać prelekcji zaproszonych gości, wśród których będą m.in. Janusz Majer, Andrzej Marcisz, Walenty Nendza i Piotr Snopczyński. Przyjadą także Danuta Piotrowska i Jerzy Natkański. Nie zabraknie miejsca dla wystawców, a zebrani goście będą mieli możliwość zobaczenia wyjątkowej wystawy zdjęć z najwyższych gór świata. Także najmłodsi uczestnicy spróbują swoich sił, rywalizując na balonie wspinaczkowym. Zapowiada się wspaniała festiwalowa atmosfera. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem honorowym prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego. Partnerami strategicznymi wydarzenia są Škoda Auto Śliwka oraz MOSiR Sosnowiec.


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też