Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

W następnym numerze | kwiecień 2017

w następnym numerze

NPM 3/2017
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Redakcja n.p.m.
(fot. Karolina Ołtarzewska)
Portugalia » Wulkany na Azorach  

Portugalskie Azory nie od razu kojarzą się z górami. A jednak Pico, stratowulkan w zachodniej części wyspy o tej samej nazwie, wnosi się na wysokość 2351 m n.p.m. Dzięki temu jest najwyższym szczytem w Portugalii oraz w całym Grzbiecie Śródatlantyckim. Za miesiąc zapraszamy zatem na gorące portugalskie wyspy – spróbujemy wejść na wulkaniczne szczyty.

Tatry Zachodnie » Czerwone Wierchy
Czerwone Wierchy to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych tatrzańskich miejsc. Cztery kolosy, z których podziwiać można Tatry Wysokie – zarówno polskie, jak i słowackie –  i niemalże całe Tatry Zachodnie. Urzekają szczególnie jesienią, kiedy trawy na stokach masywu przybierają czerwoną barwę. Wojtek Szatkowski przekona Was za miesiąc,
że także wiosną warto się wybrać na ten szlak.

Masyw Śnieżnika » Okolice Kletna
Z czym się kojarzy wioska Kletno? Od pół wieku z Jaskinią Niedźwiedzią. Niewielu z nas pamięta o działającej tam kopalni uranu i fluorytu oraz o niemal całkowicie opuszczonej miejscowości Janowa Góra. Resztki domów sąsiadują tam z lśniącymi nowością pensjonatami, zbudowanymi z myślą o narciarzach. Zapraszamy w Masyw Śnieżnika!
 


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też