Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Galeria | Tatry

Tym razem Giewont

NPM 12/2017
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Kuba Witos
Kolejny grudzień to nowy plan na gwiazdkowe zdjęcia. Rok temu na łamach „n.p.m.” jako Święci Mikołajowie prezentowaliśmy się na Rysach. Tym razem zaplanowaliśmy wyprawę na jeszcze bardziej znany szczyt. 

Niestety, teraz nie mogliśmy sobie pozwolić na czasochłonną wyprawę i dlatego nasz wybór padł na Giewont!
Dzień przed zaplanowanym wyjściem zobaczyłem, że krzyż jest pięknie oszroniony. Wiatr i śnieg stworzyły nam wspaniały krajobraz do zdjęć!
Przed godziną 23 wyruszyliśmy w stronę Giewontu. Jak na 6 grudnia przystało, wybraliśmy się w szóstkę. Humory dopisywały, bo wiedzieliśmy, że zapowiada się bezchmurna noc. Jednak jak to bywa w Tatrach, zwłaszcza nocą, było bardzo zimno i wiał wiatr. Gdy dotarliśmy na szczyt, wzmógł się tak, że nie byliśmy w stanie wykonać żadnego zdjęcia. Musieliśmy poczekać.
Wykorzystywaliśmy każdą chwilę, gdy tylko wiatr cichł na moment. I tak oto powstały fotografie, które możecie zobaczyć. Gdy już schodziliśmy, chciałem wykonać jeszcze kilka zdjęć, ale sprzęt odmówił posłuszeństwa. Przed ósmą rano byliśmy na dole. Wszystko dobrze się skończyło i od razu powiedzieliśmy sobie, że za rok musimy to powtórzyć.
 


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też