Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Galeria | Konkurs Mistrzowie Fotografii Górskiej

Tatry w roli głównej

NPM 1/2019
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Redakcja n.p.m.
Chyba nikogo nie zdziwiło, że w konkursie Mistrzowie Fotografii Górskiej najczęściej powtarzającym się motywem były Tatry i to z różnej perspektywy. To kolejny dowód na to, że te właśnie góry są w naszym kraju najbardziej popularne.

Himalaista Leszek Cichy, zapytany w jednym z wywiadów, której górze przyznałby miano najpiękniejszej na świecie, odpowiedział: – To zależy od nastroju, od światła. Widziałem choćby piękne zdjęcia zachodniej ściany Aconcagui czy fotografie zachodu słońca zrobione właśnie z tego szczytu. K2 istotnie jest fantastyczna ze względu na swój majestat. Wyniosła, potężna, niedostępna piramida… Wspaniały jest alpejski Matterhorn. O K2 przecież mówi się, że to Matterhorn Himalajów. Kolejna piękna góra to Alpamayo. Teraz może już trochę mniej, gdyż mniej wycyzelowane stały się jej lodowe rzeźby – opowiadał Cichy.
Jesienią 2018 roku krakowski Klub Podróżników „Śródziemie” zorganizował konkurs fotograficzny skierowany do pasjonatów fotografii i miłośników gór. Cel był prosty: pokazanie piękna gór w Polsce. Bo nasze góry także są piękne i wyjątkowe. I choć bywają wysokie i niedostępne, za każdym razem odsłaniają inne oblicze. Inaczej wyglądają wiosną, inaczej złotą jesienią, a jeszcze inaczej okryte śniegiem. Jury, w skład którego wchodził m.in. himalaista Aleksander Lwow, wybrało trzy najlepsze zdjęcia. Łączyły je Tatry, choć zwycięska praca ukazywała je z gorczańskiej pespektywy. Jednym z patronów medialnych konkursu był „n.p.m.”.   


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też