Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

|

Ranking schronisk górskich

NPM 1/2014
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Redakcja n.p.m
()
Od 1 października jesteśmy nowymi dzierżawcami schroniska PTTK na przełęczy Okraj w Karkonoszach. Nasz obiekt w trzeciej edycji „Rankingu schronisk górskich »n.p.m.«” zajął niestety ostatnie miejsce. „Zawdzięczamy” to poprzednim dzierżawcom, którzy zaniedbali schronisko pod względem czystości, jak i dostępności dla turysty.

Obiekt nasz często był zamknięty, co doprowadziło do złych opinii o nim wśród turystów górskich. Jednak od dwóch miesięcy staramy się odbudować dobre zdanie o tym miejscu, goszcząc ludzi miłą, domową atmosferą, czystymi pokojami oraz – co najważniejsze – dostępnością schroniska przez całą dobę.
Schronisko ma dwa budynki, które przez wiele lat nie były remontowane. W tym roku jednak sudecki oddział PTTK w jednym z budynków wymienił okna i położył nowy dach; została też postawiona nowa altanka oraz odnowiona w części elewacja – reszta elewacji zostanie dokończona w przyszłym roku. Drugi budynek, który jest bacówką, wymaga jeszcze remontu dachu oraz wymiany wszystkich okien. Mamy nadzieję, że remont ten uda się nam zrealizować w nowym roku wraz z sudeckim oddziałem PTTK, dzięki czemu wszystkie budynki będą odnowione i zachęcą ludzi do odwiedzin.
Obiekt wyposażyliśmy w nowe, wygodne łóżka i stoły, odświeżyliśmy jadalnie oraz pokoje; jesteśmy w trakcie odmalowywania korytarzy oraz kilku innych prac, które niestety są czasochłonne. Staramy się szybko remontować, aby nasi goście mieli jak najbardziej dogodne warunki pobytu, jednak pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przyspieszyć.
W planach mamy organizowanie muzycznych półkolonii dla dzieci, ognisk dla gości, małych imprez razem z miastem Kowary. […] Zapraszamy również na naszą stronę www.schroniskookraj.pl oraz do zajrzenia na Facebooka: www.facebook.com/SchroniskoPTTKnaPrzeleczyOkraj.
Danuta Halasz, Rafał Sawicki
Kowary, przełęcz Okraj


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też