Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Co nowego |

Pod Górę idą po raz piąty

NPM 10/2015
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Redakcja n.p.m.
Na festiwal w Łaziskach przyjadą Łukasz Dudek i Jacek Matuszek, czyli zespół Alpine Wall Tour (fot. Wojtek Kozakiewicz)
W ostatni weekend września w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbędzie się piąta edycja Festiwalu Górskiego „Pod Górę”. W tym roku organizatorzy ponownie przygotowali dwa dni festiwalowych wrażeń.

Jak co roku na amatorów gór wysokich oraz wszelkich form podróżowania czeka w Łaziskach wiele niespodzianek. Przyjadą goście festiwalowi z najwyższej półki, m.in. himalaista Janusz Gołąb, wspinacze Łukasz Dudek i Jacek Matuszek, a także podróżnicy Mieczysław Bieniek i Monika Witkowska. Tematyka gór wysokich, wspinaczki wielkościanowej, podróży, rowerów, biegania, lotów balonem oraz innych sportów ekstremalnych na pewno zainteresuje każdego. Jak co roku nie zabraknie konkursów z nagrodami, wystawy fotografii górskiej oraz wielu innych atrakcji. Nowością są zajęcia warsztatowe dla uczestników festiwalu. Kto chce poznać odpowiedzi na pytania, jak zorganizować podróż dookoła świata czy jak najłatwiej polecieć w Himalaje, ten wróci do domu usatysfakcjonowany. Do tego organizatorzy wiele miejsca poświęcą tematowi ratownictwa i bezpieczeństwa w górach.
Festiwal odbędzie się w piątek i sobotę (25 i 26 września) w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych. Wstęp wolny.
RED
Więcej informacji: www.pod-gore.pl

Sporo adrenaliny w Żywcu

Jeśli nie macie jeszcze planów na końcówkę października, już teraz zarezerwujcie sobie czas na ósmą edycję Festiwalu Górskiego „Adrenalinium” w Żywcu. Wśród gości m.in. himalaista Andrzej Bargiel i niezwykły podróżnik Aleksander Doba.
Zwariowanego, pełnego energii gawędziarza Aleksandra Doby nie trzeba nikomu przedstawiać. Podobnie jak i rekordzisty w zjazdach z ośmiotysięczników Andrzeja Bargiela. Ale może jeszcze nie wszyscy znają „Watahę w podróży”? Jeśli należycie do tej grupy, koniecznie wybierzcie się na prelekcję Agaty Włodarczyk i Przemka Bucharowskiego z psem Diuną. A to tylko niektóre atrakcje Festiwalu Górskiego „Adrenalinium”, który w tym roku odbędzie się w dniach 23-25 października w kinie Janosik w Żywcu.
W trakcie jego ósmej edycji pokazane zostaną najlepsze filmy górskie, a wzrok przyciągnie na pewno wystawa konkursowej fotografii z adrenaliną w temacie. W namiocie festiwalowym dzieci będą mogły uczestniczyć w co najmniej siedmiu warsztatach, które mają promować pasję do gór: Zaplanowano m.in. warsztaty podróżnicze, które poprowadzi para etnologów, realizująca projekt „Opowiadamy o świecie”. Z kolei Ania Kwaśny poprowadzi spotkanie z psiakami w rolach głównych, a zajęcia ratunkowe przygotuje grupa GOPR. Oprócz tego uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze terenowej.
RED
Więcej informacji: www.kinojanosik.pl/adrenalinium


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też