Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

|

październik 2018

NPM 9/2018
Numer wyprzedany
Autor:
Redakcja n.p.m.
Świat / Niżne Tatry Spróbujmy wymieszać bieszczadzkie połoniny z grzbietem Tatr Zachodnich. Dodajmy szczyptę beskidzkiego błota, chaszczowanie i spore przewyższenia. A na koniec doprawmy całość postkomunistycznymi budowlami, klimatyczną chatą i spontanicznym koncertem na ukulele. Tak wypieczonymi Niżnymi Tatrami poczęstujemy Was już za miesiąc. Wprost z Kráľovej hoľi. 

Świat / Zugspitze
Kiedy 10 lat temu piłkarska reprezentacja Niemiec przygotowywała się do mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii, jej trener Joachim Löw ogłosił skład narodowej kadry na ośnieżonym i spowitym chmurami alpejskim szczycie Zugspitze. Motywował swoich podopiecznych na tle skalnego bloku ze złotym krzyżem. Miejsce nie było przypadkowe, bo najwyższa góra Niemiec (2962 m n.p.m.) ma dla tego kraju symboliczne znaczenie, a wspinaczka miłośnikom gór dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Korona Gór Polski / Biskupia Kopa

W ramach naszych wycieczek z cyklu Korona Gór Polski tym razem trafimy na Biskupią Kopę, która jest najwyższym szczytem w polskiej części Gór Opawskich (890 m n.p.m.). To kolejny obok Śnieżnika czy Śnieżki wierzchołek, który dzielimy razem z naszymi czeskimi sąsiadami. Na jej szczycie znajduje się wieża widokowa, dzięki której mamy idealny widok na okolicę. To dobra propozycja na górską wycieczkę, np. dla rodzin z małymi dziećmi. 

Kolejny numer w sprzedaży od 17 września


Pełna treść artykułu dostępna dla osób zalogowanych.
Zaloguj się lub załóż bezpłatne konto w serwisie.

Zobacz podobne artykuły

Zobacz też