Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

W następnym numerze |

październik 2017

NPM 9/2017
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Redakcja n.p.m.
Byłem, widziałem » Alpy

Przełęcz Simplon (2005 m n.p.m.) znają ci, którzy decydują się na nietypowy wariant dojazdu do Włoch przez szwajcarskie Alpy. Kto np. zdobył jakiś czterotysięcznik w rejonie Zermatt lub Saas Fee i marzy o wypoczynku nad Adriatykiem, ten mijając przełęcz, nawet nie wie, że wokół na turystów czekają puste i ciekawe szlaki. Warto się tutaj zatrzymać, by rozpocząć kilkugodzinny trekking na granicy Alp Pennińskich i Lepontyńskich. Turystów tu nie znajdziecie.

 
Cudze chwalicie...  » Karkonosze
Szklarska Poręba nie potrzebuje reklamy. Ale czy młodzi rodzice znajdą tu coś dla siebie? Za miesiąc zapraszamy na weekend między Karkonoszami i Górami Izerskimi. Pakujemy nosidło,
10-kilogramowego nowego obywatela i ruszamy na podbój Wysokiego Kamienia. W planach znajdą się też wodospady, wizyta w czeskim Harrachovie i zjawiskowe panoramy od Szrenicy, przez Śnieżne Kotły, aż po Śnieżkę. W sumie aż cztery wycieczki w dwa dni podlane wszelkimi dobrodziejstwami polskich kurortów.

 
Cudze chwalicie... » Tatry Wysokie
Krzyżne (2112 m n.p.m.) to miejsce, gdzie możemy zrozumieć dwa słowa kluczowe dla Tatr: morze gór. Widok stąd jest jednym z najpiękniejszych w całym paśmie. Nic też dziwnego, że począwszy od XIX wieku, Krzyżne stało się celem wycieczek tatrzańskich turystów. W rejonie przełęczy był nawet schron, gdzie oczekiwano wschodu słońca. Dzisiaj jest podobnie. I chociaż nie można już, tak jak niegdyś, nocować na przełęczy, a dawny schron nie istnieje, to widok nadal zachwyca. Jest wyjątkowo rozległy. Wart długiego podejścia i wysiłku. Bo przecież morze gór jest jednym z najważniejszych atrybutów naszego górskiego świata.

 
Kolejny numer w sprzedaży od 18 września


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też