Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Wydarzenia |

Na Rysy z "n.p.m."

NPM 10/2014
Numer wyprzedany
Autor:
Redakcja n.p.m.
()
Ogromną popularnością cieszył się nasz konkurs o Rysach. Trzeba było nas w 2499 znakach przekonać, dlaczego warto z „n.p.m.” zdobyć najwyższą górę Polski.

W ciągu dwóch tygodni nadeszło do nas prawie 100 propozycji. Były fraszki, opowiadania, rysunki, graficzne projekty i zwykłe historie z życia wzięte. Wasze listy czytaliśmy z autentycznym zainteresowaniem, a wybór zwycięzców był trudny do tego stopnia, że w ostatniej chwili zdecydowaliśmy się oddać Wam miejsce zarezerwowane pierwotnie dla jednego z członków naszej redakcji i zaprosiliśmy na Weekend w Tatrach czwartą osobę.
Do Zakopanego na pierwszy wrześniowy weekend zaprosiliśmy Anetę Twardowską i Jacka Sosińskiego, którzy gotowi byli na wyjazd z nami, mimo że tydzień później... brali ślub. Z kolei Damian Trafny ujął nas porównaniem Rysów do kobiety, a Michał Polasik wzruszył deklaracją, że na szczycie Rysów chce stanąć, by upamiętnić swoją zmarłą na raka mamę.
Przyznaliśmy też wyróżnienia w postaci m.in. półrocznych prenumerat, koszulek akcji „Czyste góry, czyste szlaki” oraz chust wielofunkcyjnych z logo „n.p.m.”. Wśród laureatów znaleźli się Adam Szot, Mikołaj Górnowicz, Aleksandra Procek, Paweł Osica, Tadeusz Włodarek oraz Anna Domagała. Cała szóstka ma także pierwszeństwo przy zapisach na 10. Biwak Zimowy „n.p.m.” w Górach Bystrzyckich. Przypominamy, że gościem specjalnym jubileuszowej edycji będzie Edurne Pasaban, pierwsza zdobywczyni Korony Himalajów i Karakorum.
Relację z weekendu w Tatrach oraz nagrodzone prace opublikujemy w kolejnym wydaniu „n.p.m.”. Partnerem konkursu był pensjonat Tatra House (www.krzeptowki.pl), a laureaci otrzymali także bezpłatne wejściówki na Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem.
RED


Pełna treść artykułu dostępna dla osób zalogowanych.
Zaloguj się lub załóż bezpłatne konto w serwisie.

Zobacz podobne artykuły

Zobacz też