Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Poczta N.P.M. | redakcja@npm.pl

Misja „Krokus” na Gubałówce

NPM 7/2015
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Redakcja n.p.m.
()
Należę do tych turystów tatrzańskich, którzy pobyt w tym miejscu nieodmiennie zaczynają od spaceru grzbietem Gubałówki. Tam pierwszego dnia zaprowadzili mnie dla „aklimatyzacji” moi rodzice, kiedy w roku 1980 pierwszy raz wybraliśmy się na dłużej w Tatry. A teraz ze swoimi dziećmi wybieram się od razu po przyjeździe na Gubałówkę, aby naładować akumulatory i nasycił się tym wspaniałym widokiem, by popatrzeć, gdzie to już jutro będę wędrował.

Lubię kolejkę na Gubałówkę i zawsze z niecierpliwością czekam na ten moment, kiedy po kilkunastu sekundach jazdy za oknem wagonika zaczyna pojawiać się ten fascynujący widok.
Należę do tych turystów tatrzańskich, którzy pobyt w tym miejscu nieodmiennie zaczynają od spaceru grzbietem Gubałówki. Tam pierwszego dnia zaprowadzili mnie dla „aklimatyzacji” moi rodzice, kiedy w roku 1980 pierwszy raz wybraliśmy się na dłużej w Tatry. A teraz ze swoimi dziećmi wybieram się od razu po przyjeździe na Gubałówkę, aby naładować akumulatory i nasycić się tym wspaniałym widokiem, by popatrzeć, gdzie to już jutro będę wędrował. Lubię kolejkę na Gubałówkę i zawsze z niecierpliwością czekam na ten moment, kiedy po kilkunastu sekundach jazdy za oknem wagonika zaczyna pojawiać się ten fascynujący widok.
Na górze szybko uciekam z jarmarku i z głową skręconą w lewo podążam w kierunku Butorowego Wierchu, by zasiąść na archaicznym, pomalowanym olejną farbą, krzesełku wyciągu z 1977 roku. Mając Tatry w pełnej krasie przed oczami, odbywam tę kilkunastominutową podróż w dół nad zamieszkałymi zagrodami, podwórkami czy właśnie koszonymi łąkami (ten zapach suszącego się siana!). A gdy jeszcze kolejka z jakichś powodów zatrzyma się na kilka minut – a zdarza się to często – to i poziom adrenaliny wzrasta, i jedyna w swoim rodzaju panorama Tatr na dłużej staje się naszym udziałem.
Grzegorz Chudzik, Zielona Góra


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też