Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

|

luty 2019

NPM 1/2019
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Redakcja n.p.m.
Tatry Wysokie Rysy Najwyższe szczyty zawsze wzbudzają pożądanie kolekcjonerów mocnych wrażeń. Jeśli dodać do tego fakt, że to najwyższe wzniesienie kraju i stosunkowo trudny do zdobycia wierzchołek, mamy już istną mieszankę wybuchową. Jakby tego było mało, Rysy (2499 m n.p.m.) – latem poddające się nawet turystom w trampkach – zimą pokazują swoje prawdziwe oblicze. Są groźne i nieobliczalne. Tomasz Habdas w najbliższym numerze postara się Was przygotować na spotkanie z Rysami.

Kaukaz
Górski Karabach

Konrad Tulej, którego znacie już dobrze z naszych łamów, po raz kolejny wyruszył na Kaukaz. Tym razem z żoną i synem przeszli Janapar Trail – 300 kilometrów trudnego szlaku przez góry Małego Kaukazu. Są pierwszymi Polakami, którzy zmierzyli się z tym celem, a syn Mikołaj został najmłodszym człowiekiem w historii, który dokonał przejścia Janapar Trail.

Polska
Beskid Sądecki

Był czas, gdy Ruś Szlachtowska tętniła łemkowskim życiem. Dziś przypomina o nim szum Białej Wody i malownicze skały chronione w rezerwacie. Za miesiąc sprawdzimy, jak ta piękna i wyjątkowa kraina smakuje zimą, gdy na granicy dwóch światów jest pusto i cicho. Wtedy Beskid Sądecki spotyka się z Pieninami, a Wielki Rogacz dumnie przygląda się Tatrom.

Kolejny numer w sprzedaży od 21 stycznia


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też