Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

W następnym numerze |

listopad 2018

NPM 10/2018
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Redakcja n.p.m.
(fot. Polski Himalaizm Zimowy)
Temat numeru 100 polskich sukcesów na 100-lecie niepodległości W listopadzie obchodzić będziemy 100-lecie niepodległości. To dobra okazja, żeby przypomnieć 100 największych, górskich sukcesów Polaków. Było ich oczywiście o wiele więcej niż 100, ale dokonaliśmy wspólnie naszego subiektywnego wyboru. Ciekawe, czy się z nim zgodzicie?

Świat
Alpy Chablais
Na pograniczu szwajcarsko-francuskim leży piękna grupa górska – masyw Chablais. Zaledwie o krok od popularnego Jeziora Genewskiego, niedaleko od snobistycznych kurortów, wznosi się wspaniały mur Dents du Midi o siedmiu wierzchołkach. Z najwyższego z nich – Haute Cime (3257 m n.p.m.) – będziemy podziwiać wspaniałą panoramę Mont Blanc. 

Korona Gór Polski
Radziejowa
Większość szczytów Korony Gór Polski to takie, z których niewiele zobaczymy. A wszystko dlatego, że na wierzchołkach zazwyczaj dominuje las. Na szczęście na kilku z nich zbudowano wieże widokowe, dzięki którym można podziwiać rozległe panoramy. Tak jest na Radziejowej, najwyższej górze w Beskidzie Sądeckim. Co stamtąd zobaczymy, kiedy wierzchołek nie tonie w chmurach?

Kolejny numer w sprzedaży od 15 października


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też