Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

| nasz test

Hybrydowa bluza Regatta Andreson II Hybrid

NPM 8/2017
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Jarosław Tomaszewski
(fot. Jarosław Tomaszewski)
Przetestowana przeze mnie bluza idealnie wpisuje się w ideę towarzyszącą produkcji odzieży hybrydowej. Mam tu na myśli ubrania, w których łączy się właściwości kilku rodzajów materiału lub np. cechy typowe dla puchówki i softshella. Świetnym przykładem takiego właśnie produktu jest bluza Regatta Andreson II Hybrid, której korpus wypełniono syntetyczną ociepliną Warmloft, a rękawy, panele boczne i kaptur powstały z elastycznego materiału Extol Stretch.  

Zgodnie z opisem producenta materiał na ramionach, rękawach i pod pachami jest elastyczny, a więc podąża za każdym ruchem. Zdecydowanie przypadł mi do gustu sportowy krój, dzięki któremu bluza leży blisko ciała, ale nie ściska, zatem nie naraża na dyskomfort. Wybrany przeze mnie rozmiar S leży wręcz idealnie. Jak jednak w praktyce sprawdza się hybrydowa konstrukcja mojej bluzy?
Używałem jej głównie jako warstwy zewnętrznej. W zależności od panującej temperatury wkładałem pod nią koszulkę termoaktywną z krótkimi lub długimi rękawami. Mimo jej niskiej ceny bluza zaskoczyła mnie wysoką oddychalnością i bardzo dobrą termiką. Testowałem ją w zakresie temperatur od ok.
0 do ok. 15 st. C. Podczas górskich wędrówek i intensywnych treningów biegowych nie zdarzyło mi się w niej przegrzać lub zmarznąć. Sprawnie odprowadzała powstającą na ciele wilgoć i, w parze z syntetycznym wypełnieniem Warmloft, nigdy nie doprowadziła do mojego wyziębienia. Strategiczne części ciała, a więc klatka piersiowa i plecy, są dobrze chronione przed wiatrem.
Materiał, z którego uszyto panele boczne, rękawy, barki i kaptur, jest jednak przewiewny. Uważam, że przynajmniej ramiona i rękawy powinny zostać zastąpione wiatroodpornym materiałem softshellowym. Takie rozwiązanie zwiększyłoby jeszcze bardziej możliwości tej wszechstronnej bluzy. Na pochwałę zasługuje za to dobrze przylegający do głowy kaptur, który z powodzeniem można włożyć pod kask. Dobrym pomysłem są też wycięcia na kciuki wieńczące końce rękawów. Jest także stosunkowo mała po spakowaniu i waży ok. 365 g (w rozmiarze S).
Tyle na temat zalet, czas na to, co mi się w niej nie podoba. Niewątpliwie słabą jej stroną jest brak starannego wykończenia. Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to wystający spod szwów nadmiar nieodciętego materiału, który wychodzi na zewnątrz bluzy. Po około miesiącu używania zaczęła się drzeć tasiemka służąca do wieszania kurtki, aż w końcu samoistnie odpadła. Całość obrazu dopełnia problem z prawą dolną kieszenią, w której puścił wewnętrzny szew. W rezultacie zrobiła się dziura na wylot i nie mogłem już z niej korzystać. We wspomnianej kieszeni nosiłem zazwyczaj telefon.
Aktualnie możecie testowaną przeze mnie bluzę kupić w promocyjnej cenie za 279,20 zł. To niewygórowana kwota za ogólną wygodę, wszechstronność oraz bardzo dobre parametry związane z oddychalnością i termiką. Mam nadzieję, że Wasz model będzie wolny od ewentualnych wad.
Cena: 279,20 zł
 


Zobacz też