Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

|

Hiszpanie zdominowali mistrzostwa Polski

NPM 7/2018
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Redakcja n.p.m.
Nikomu, kto choć trochę interesuje się speleologią, nie trzeba przedstawiać Speleoklubu Bobry. To właśnie jego członkowie organizują Mistrzostwa Polski w Technikach Jaskiniowych w Górach Kaczawskich.

W ostatni weekend maja w Wojcieszowie odbyły się już 24. Mistrzostwa Polski w Technikach Jaskiniowych „Złoty Karabinek”. Jednak w tym roku wyjątkowo impreza nabrała charakteru międzynarodowego. Do Polski przyjechała mocna ekipa z Hiszpanii, która pokonała gospodarzy i zgarnęła najwyższe podium w obu klasyfikacjach.
Wśród kobiet zwyciężyła Fatima Garcia (Roman Grupo de Espeleología de Villacarrillo – GEV). Drugie miejsce, z minimalną stratą do prowadzącej, zdobyła Sonia Dudziak z Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego. Trzecie miejsce zajęła Marta Walczewska z Sopockiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego. Wśród mężczyzn podium wyglądało następująco: pierwsze miejsce – Jesus Pérez Fernández (Grupo de Espeleología de Villacarrillo – GEV), drugie – Witold Hoffmann, a trzecie – Piotr Stelmach – obaj z Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego.
Za rok jubileuszowa, 25. edycja imprezy. Atrakcji na ćwierćwiecze na pewno nie zabraknie.  RED

Bardzo dziękujemy za niespodziankę!
Kilkanaście dni temu do naszej redakcji dotarła niezwykła przesyłka – wspaniały (i ciężki!) prezent od jednego z naszych czytelników.
Waldek Słobodzian był uczestnikiem zeszłorocznej Majówki w Roztoce, jak i tegorocznego Biwaku Zimowego „n p.m.” i Portalu Górskiego. I to właśnie on przysłał nam wykonaną osobiście górską, metalową, kilkukilogramową instalację z redakcyjnym akcentem, którą możecie obejrzeć na zdjęciu obok. W związku z tym, że obiecaliśmy autorowi podziękowania maksymalnie w trzech zdaniach, dodamy tylko, że jest nam niezmiernie miło. Bo to dowód, że dobrze bawicie się z nami na wyjazdach i czytając „n.p.m.”. Takie niespodzianki dodają nam skrzydeł. Waldku, dziękujemy! RED

Poznań doczekał się górskiego festiwalu!
Trudno powiedzieć, dlaczego w dobie mody na festiwale górsko-outdoorowe, kiedy rocznie odbywa się ich kilkadziesiąt, Poznań cierpiał na brak festiwalu z prawdziwego zdarzenia. Na szczęście to się zmieniło.
W trzeci weekend maja stolica Wielkopolski zamieniła się w istny raj dla miłośników sportów outdoorowych. Jeśli komuś wydaje się, że pierwsza edycja imprezy jest raczkującą wersją demo, ten nie był na Getaway. W ciągu trzech dni można było spróbować w centrum miasta wszystkiego, o czym marzycie. Była i ścianka wspinaczkowa ustawiona przed budynkiem Politechniki Poznańskiej, na której odbywała się impreza, i zawody boulderowe na ścianie Blok Haus. Można było polecieć balonem, wybrać się na kajaki, spać na jedynym takim campingu w centrum miasta, tuż przy rzece Warcie.
Na miłośników rowerów czekał czynny cały festiwal darmowy serwis, dla kinomanów najlepsze filmy górskie i podróżnicze z ostatnich miesięcy. Nad Wartą można było poćwiczyć jogę, a potem wybrać się na warsztaty z technik jaskiniowych. Oczywiście, dobra impreza tego typu nie mogłaby się obyć bez gości. Organizatorzy i w tej kwestii nie zawiedli. Na „polibudzie” pojawili się między innymi: Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Piotr Pustelnik, Sebastian Kawa, Wojtek Grzesiok czy Marcin „Yeti” Tomaszewski.
Trudno się dziwić, że pierwsza edycja od razu odniosła sukces, skoro za Getaway stoi team znany z organizacji między innymi Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego w Karkonoszach. Na czele ekipy stoi oczywiście niezawodna Agnieszka Korpal, której gratulujemy sukcesu pierwszej edycji imprezy. Trzymamy kciuki za przyszłoroczną, tym bardziej, że w końcu doczekaliśmy się górskiego festiwalu w mieście, gdzie znajduje się redakcja „n.p.m.”!        RED
Więcej: www.getawafestival.pl.


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też