Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

W następnym numerze |

GRUDZIEŃ 2018

NPM 11/2018
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Redakcja n.p.m.
(fot. Bartosz Andrzejewski)
Temat numeru Film „Broad Peak” o Macieju Berbece Tegoroczne festiwale górskie podbija obraz Stanisława Berbeki „Dreamland” opowiadający o jego ojcu, wybitnym himalaiście – Macieju Berbece. O zakopiańskim wspinaczu powstaje jednak jeszcze film fabularny, w który również zaangażowana jest rodzina Macieja – „Broad Peak”. W grudniowym numerze przyjrzymy się kulisom powstawania filmu i porozmawiamy z jego twórcami, m.in. z aktorem Ireneuszem Czopem, który gra głównego bohatera.

Świat
Czechy
Za miesiąc zabierzemy Was na czeską stronę Karkonoszy. Zapraszamy na wycieczkę do zimowych kurortów, gdzie warto jeszcze w tym sezonie wybrać się na narty i pokażemy miejsca, które koniecznie należy odwiedzić wiosną i latem! Planujcie już wypad na drugą stronę Śnieżki.

---
Korona Gór Polski
Szczeliniec Wielki
Napisać, że Góry Stołowe są wyjątkowe, to jak stwierdzić, że zimą panują ujemne temperatury. To po prostu oczywiste! Nie każdy jednak wie, że są to jedyne w Polsce góry o budowie płytowej, a co więcej najwyższe tego typu góry w Europie. A już ze świecą szukać tych, którzy wiedzą, że w tutejszym tzw. Piekiełku kręcono sceny do filmu „Opowieści z Narni: Książe Kaspian”. Jakby tego było mało, w grudniowym numerze ruszamy z zapisami na Biwak Zimowy „n.p.m.”, który po raz kolejny odbędzie się u podnóża gościnnego Szczelińca.

---
Kolejny numer w sprzedaży od 19 listopada


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też