Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Co nowego | Farmy Roter Hahn

Niezapomniane wakacje w górach

Numer dostępny w sprzedaży
Autor:
Materiały prasowe
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Nietknięta natura, przepiękne krajobrazy, niezliczone trasy wycieczkowe, zabytkowe farmy i domowa tyrolska kuchnia sprawią, że wakacje na farmach agroturystycznych Roter Hahn w górach Południowego Tyrolu z pewnością okażą się niezapomnianym przeżyciem. To prawdziwa alternatywa dla urlopu na plaży, bez rezygnacji z uroków kąpieli słonecznych i wodnych. Zachód słońca w górach i twoja alpejska chata: wszystko to możliwe w Południowym Tyrolu Roter Hahn: małe, przytulne kwatery zapewniające komfort i indywidualną obsługę Konkurs: wygraj wakacje w Roter Hahn

Wakacje w górach
Urlop na farmie agroturystycznej Roter Hahn to propozycja dla tych, którzy szukają sposobu na regenerację i odzyskanie energii. I tu znajdą go, niezależnie od tego, czy lubią aktywny wypoczynek na trasach wycieczkowych, czy też wolą spokojnie podglądać naturę i korzystać z przyjemnych chwil nad brzegiem górskiego stawu lub opalać się na tarasie apartamentu, urządzonego w prawdziwej alpejskiej chacie. Wiele farm specjalizuje się w określonych usługach i atrakcjach. Na stronie www.roterhahn.pl można wybrać farmę zarówno pod kątem lokalizacji, standardu oferowanych pokoi i apartamentów, jak i dostępnych atrakcji i udogodnień.
Wycieczki „żelaznymi drogami”
Lato to idealna pora, by wyruszyć na szlaki wspinaczkowe. Jedne z najbardziej spektakularnych i najpiękniejszych znajdują się w południowo-tyrolskich Dolomitach. Jest ich tam ponad 30. Można na nich uprawiać wspinaczkę o różnym stopniu trudności. Prowadzą na strome szczyty, zapewniając miłośnikom wspinaczki niepowtarzalne przeżycia. Wiele farm agroturystycznych spod znaku Czerwonego Koguta (Roter Hahn), dzięki swojemu położeniu, idealnie nadaje się na punkt wypadowy na te efektowne trasy wspinaczkowe.
Kto podczas pobytu w Południowym Tyrolu chciałby zobaczyć wschód słońca na szczycie góry, musi wcześnie wstać. Ale z całą pewnością warto! Gospodarze towarzyszą gościom w wyprawach na pobliskie szczyty, by pokazać to niezapomniane widowisko przyrodnicze. Mistyczne chwile, wymarzona sceneria do bajkowych zdjęć. Wschód słońca w górach jest wspaniałym przeżyciem. Na wycieczkę z przewodnikiem (nie tylko by oglądać wschody słońca) po okolicznych szlakach i atrakcjach turystycznych można się wybrać, decydując się na jedną z wielu farm, która takie wycieczki oferuje: https://www.roterhahn.pl/pl/urlop-w-gospodarstwie-agroturystycznym-w-poludniowym-tyrolu/mieszkania-i-pokoje-na-wakacje/urlop-agroturystyczny/wedrwka-fewo/#[p=001]|typ=2|bez0=1|option_61=1|1155=500|1156=1000|1157=5000

A może pobyt w alpejskiej chacie?
Jeśli lubimy ciszę, spokój lub chcemy spędzić urlop z dala od innych, warto wybrać ofertę tych gospodarstw, które oprócz pokoi na terenie farm, oferują wynajem alpejskich chat, usytuowanych na górskich halach. Taki urlop na pewno będzie wyjątkowy. Przytulne i komfortowo urządzone wnętrza w południowo-tyrolskim stylu, zaopatrzone w prąd i ciepłą wodę, a także w piece lub kominki opalane drewnem, są idealnym miejscem do relaksu, budowania rezerw i cieszenia się życiem w pełni. Chaty są zazwyczaj wyposażone w kuchnie i łazienki. Czyli posiadają wszystko, co może się przydać podczas pobytu. Nie martwiąc się o nic, możemy się poddać urokom otaczającej natury, podziwiać zapierające dech w piersi widoki górskie lub też potraktować chatę jako bazę do wycieczek po okolicy. Pełną listę farm oferujących chaty górskie na wynajem można znaleźć pod linkiem: https://www.roterhahn.pl/pl/urlop-w-gospodarstwie-agroturystycznym-w-poludniowym-tyrolu/mieszkania-i-pokoje-na-wakacje/urlop-agroturystyczny/alpine-cabine/#[p=001]|bez0=1
W Dolomitach nie można się nudzić
Masyw Dolomitów wypiętrzył się z morza 200 milionów lat temu. Góry nazwano od nazwiska francuskiego mineraloga Dolomieu, który w 1788 roku odkrył, że te giganty w dużej części składają się z nieznanego jeszcze kamienia, zawierającego magnez. Do obszaru urlopowego Dolomitów zalicza się rejon Schlern z halą Seiser Alm, największą i najwyżej położoną w Europie halą wysokogórską. Dzisiaj w znane na całym świecie górskie rejony Pustertal i Eisacktal przybywają miłośnicy wędrówek i wspinaczki. Jednak nie są to jedyne atrakcje, na jakie możemy liczyć podczas pobytu w Dolomitach.
Do największych możemy zaliczyć: Zamek Thurn (w którym mieści się muzeum ladyńskie), lokalne muzeum Grödner (w St. Ulrich), sferyczny zegar słoneczny (Monte Pana/St. Christina), muzeum opactwa w Innichen, dom Gustava Mahlera, kościółek św. Heleny (Deutschnofen), jezioro Karer, piramidy z ziemi (Steinegg), sanktuarium Maria Weissenstein, starówkę w Bruneck, muzeum sztuki ludowej w Dietenheim, zamek Prösels, muzeum kopalni w Kornkasten (Steinhaus), tunele górnicze i klimatyzacyjne (Prettau), muzeum minerałów (St. Johann), dom przyrody (St. Johann), a także muzeum szopek bożonarodzeniowych (Luttach).
Wakacyjne apartamenty ze śniadaniem
Urlop w gospodarstwie agroturystycznym w Południowym Tyrolu to wiele, jedynych w swoim rodzaju, możliwości doświadczenia z bliska wiejskiej tradycji, piękna przyrody i serdecznej gościnności. Ponad 80% gospodarstw w Południowym Tyrolu oferuje gościom apartamenty na wakacje. To najlepsza baza wypadowa do zwiedzania okolicy. A apartament staje się miejscem, gdzie jest się pod każdym względem niezależnym. Te wygodne pokoje, wyposażone we wszystko, co może być potrzebne, urządzone są w lokalnym stylu z naturalnych materiałów, głównie z drewna. Dzięki temu każdy czuje się w nich dobrze i komfortowo.
Goście mieszkający w domach spod znaku Roter Hahn codziennie mają okazję do skosztowania lokalnych przysmaków, począwszy od śniadań, które gospodyni przygotowuje na bazie produktów z własnego gospodarstwa. Do własnoręcznie pieczonego, pachnącego ziołami chleba serwuje się szynkę i boczek, świeże mleko, ser i inne produkty mleczne. Do wyboru są również marmolady, miód i domowe soki owocowe oraz ciasto. Poza tym gospodyni częstuje również kawą i herbatą z suszonych ziół. Biegające swobodnie kury znoszą codziennie jajka, które można samemu przynieść z kurnika. Na życzenie gospodyni przygotuje z nich różne potrawy. Jeśli z jakiegoś powodu wolimy poranek spędzić w pokoju, wszystkie te rarytasy otrzymamy w formie kosza śniadaniowego, który będzie czekał pod drzwiami apartamentu – na dobry początek dnia podczas rodzinnych wakacji.

Uwaga, konkurs!
Jeśli nabrali już Państwo apetytu na urlop w gospodarstwie agroturystycznym Roter Hahn, się ku temu okazja! Wystarczy wziąć udział w prostym konkursie, w którym można wygrać tygodniowy pobyt na jednej z ponad 1600 farm agroturystycznych spod znaku Czerwonego Koguta. Link do konkursu: https://www.roterhahn.pl/pl/gra-z-nagrodami2/
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.roterhahn.pl .


Zobacz podobne artykuły

Dolomity
Włochy

Zobacz też