Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Od redakcji |

Drodzy Czytelnicy

NPM 12/2017
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Tomasz Cylka
()
Już po raz trzynasty zapraszamy na nasz Biwak Zimowy „n.p.m.”, który w trzeci weekend lutego 2018 roku odbędzie się w Pasterce pod Szczelińcem w Górach Stołowych. Nie martwcie się, trzynastka nie będzie pechowa, bo w tym roku mamy dla Was nie lada niespodziankę. Spełniamy Wasze liczne prośby i po raz pierwszych w historii otwieramy naszą imprezę również dla tych, którzy już się z nami uczyli i bawili – czy to na Hali Krupowej, w bacówce pod Wierchomlą albo w Jagodnej czy też przez minione edycje w Pasterce. 

Chętnych, by wziąć udział w Biwaku Zimowym „n.p.m.”, zawsze jest kilka razy więcej niż dostępnych miejsc. Dlatego zawsze wychodziliśmy z założenia, że robimy spotkanie dla debiutantów, przygotowując dla nich podstawowe szkolenia z zakresu bezpiecznego poruszania się po górach zimą. Chcieliśmy po prostu Was zarazić zimową przygodą w górach, zachęcając do dalszych profesjonalnych kursów. Tym razem jednak część miejsc oddajemy tym, którzy już u nas byli. Przygotowaliśmy dla Was osobny program szkoleniowy (szczegóły znajdziecie na stronie 4 i 5 naszego magazynu), więc na pewno nie będziecie się nudzić. Tym bardziej, że jak zawsze mamy bogaty program około szkoleniowy, który mamy nadzieję, zachęci również tych, co przyjadą po raz pierwszy.
Tym razem zaprosiliśmy między innymi Leszka Cichego, zimowego zdobywcę Mount Everestu w 1980 roku. A z Anną Kamińską, autorką bestsellerowej książki „Wanda” porozmawiamy o Wandzie Rutkiewicz, legendzie polskiego i światowego himalaizmu kobiecego. Ale to nie wszystko – gwiazdą sobotniego wieczoru integracyjnego będzie słynna Luxtorpeda. A ostateczny program jeszcze dopinany i nie jest to nasze ostatnie słowo!
Dlatego gorąco Was zachęcamy do przyjazdu do Pasterki. Mimo że program z każdym rokiem jest coraz bogatszy, udało nam się utrzymać cenę za udział z poprzednich lat. Bo to jest nasze „n.p.m.”-owe spotkanie z czytelnikami o charakterze edukacyjnym. Nikt z nas na nim nie zarabia, a pieniądze od uczestników i sponsorów idą tylko i wyłącznie na pokrycie kosztów organizacyjnych. Dodatkowo zachęcamy rodziców: od tego roku dzieci do lat 7 udział w naszej imprezie mają bezpłatny. Zatem do zobaczenia w Pasterce od 16 do 18 lutego 2018 roku. Nie może Was tam zabraknąć.


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też