Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Poczta N.P.M. | REDAKCJA@NPM.PL

Bieganie w górach

NPM 9/2014
Numer wyprzedany
Autor:
Redakcja n.p.m.
()
Bardzo dziękuję za artykuły o bieganiu w górach. Miałem przyjemność widzieć Marcina Świerca w Cisnej, jak trenował przed Rzeźniczkiem, który oczywiście wygrał.

Świetny jest tekst „Maraton na pięciu tysiącach”. Jeden z bohaterów, Radosław Serwiński, wspomina o Badwater i Darku Strychalskim. Śledziłem ten bieg w necie, emocje były niesamowite – zwłaszcza podczas dłuższych przerw w komunikacji. Tym bardziej że biegło tam trzech naszych rodaków. Może jakaś mała rozmowa z nim na łamach „n.p.m.”? Fajnie by było. Zwłaszcza że biegł w Rzeźniku, i to chyba dwa razy, więc górski warunek jest spełniony, by znaleźć się w naszym ulubionym miesięczniku. Dziękuję również za wcześniejsze biegowe artykuły i za wspaniały wywiad z Maciejem Więckiem. Dla mnie w każdym numerze może być artykuł o bieganiu w górach. Nie dość, że biegi, to jeszcze góry – coś cudownego. Nieśmiało podpowiadam także, że jest pewien diament wśród naszych wspaniałych biegowych perełek – to Magda Łączak, miła, skromna i sympatyczna. Wygrała Bieg Granią Tatr, zdobyła pierwszy polski medal na Mistrzostwach Świata „Skyrunning” w Chamonix i ma też wiele innych sukcesów, o których fajnie byłoby poczytać w „n.p.m.”. 
Cezary Sułek
Jaworzno

----------

Orla Perć
Ostatnio media doniosły o ojcu wraz pięciolatkiem na Orlej Perci. Komunikat porażający… Już sam fakt zabrania pięciolatka na taką wycieczkę daje do myślenia. Osobiście nawet na Giewont bym się nie wybrał z takim małym dzieckiem. Byłem z małymi dziećmi w górach, ale tylko asfaltem do Morskiego Oka. Tam wycieczka oczywiście się kończyła, bo na tyle pozwalały warunki i zdrowy rozsądek. Nie pchałem się ani na spacer wokół jeziora, ani nad Czarny Staw pod Rysami. Można spacerować z małymi dziećmi, ale nie po Tatrach Wysokich – przecież są równie piękne dolinki. Troszkę wyobraźni, drodzy rodzice i opiekunowie! Do zobaczenia na szlaku!
Jacek Kicki
Poznań


Pełna treść artykułu dostępna dla osób zalogowanych.
Zaloguj się lub załóż bezpłatne konto w serwisie.

Zobacz podobne artykuły

Zobacz też