Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Od redakcji |

NPM 2/2013

NPM 2/2013
Numer wyprzedany
Autor:
Tomasz Cylka
(fot. arch. Tomasza Cylki)
Internet jest dziś niezwykle bogatą kopalnią wiedzy o górach. Oczywiście największą popularnością cieszą się serwisy oferujące tanie i sprawdzone miejsca noclegowe, które można zarezerwować on-line. Ale coraz większe zainteresowanie wzbudzają też zarówno ogólne strony górskie, jak i prywatne blogi miłośników wędrówek po bliższych i dalszych rejonach Polski czy świata. To one stają się inspiracją dla wielu wirtualnych czytelników.

Stworzenie profesjonalnego rankingu, obejmującego wszystkie górskie strony internetowe, jest zadaniem niewykonalnym. Ich liczba idzie w tysiące, dlatego przeczytanie i wiarygodne ocenienie wszystkiego przekracza możliwości nawet najbardziej nałogowego internauty. Ale na łamach „n.p.m.” proponujemy w tym miesiącu subiektywny ranking górskich stron internetowych.

Jego autorem jest Andrzej Bazylczuk, dziennikarz, który od paru lat współpracuje z kilkoma ogólnopolskimi portalami internetowymi. Medialną sieć zna bardzo dobrze i dlatego podjął się tego niełatwego zadania. Zdajemy sobie sprawę, że to zestawienie może budzić spore emocje. Ale przyjmijcie je jako pretekst do szeroko zakrojony dyskusji o górach w sieci. Przysyłajcie nam swoje propozycje najlepszych stron. Zwróćcie innym czytelnikom „n.p.m.” uwagę, na jakie witryny szkoda czasu. Wierzymy, że po publikacji tego – podkreślam – mocno subiektywnego rankingu i dyskusji z nim związanej będziemy bogatsi o rzetelną i sprawdzoną wiedzę.
A w lutowym „n.p.m.” – oprócz internetowego rankingu i licznych relacji z Polski oraz świata – szczególnie polecam rozmowę Kuby Terakowskiego z paraolimpijką Katarzyną Rogowiec. Ta dzielna, niepełnosprawna kobieta, która wychowała się w górach pod Luboniem Wielkim, miałaby wiele powodów do utyskiwania na wszystko, co ją spotyka. Ale pokazuje, że życie można przeżyć inaczej. Kiedy z ust mocno dotkniętej przez los osoby słyszę, że „nie narzeka na nic”, uświadamiam sobie, jak często błahe są problemy nas, pełnosprawnych ludzi. Mam nadzieję, że Katarzyna Rogowiec natchnie i zmobilizuje niejednego czytelnika „n.p.m.”.

 


Pełna treść artykułu dostępna dla osób zalogowanych.
Zaloguj się lub załóż bezpłatne konto w serwisie.

Zobacz podobne artykuły

Zobacz też