Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Co nowego |

Akademia Marmota z Piotrem Pustelnikiem

NPM 6/2015
Numer wyprzedany
Autor:
Redakcja n.p.m.
()
Masz pomysł na wyprawę ekspedycyjno-podróżniczą? Zaskocz swoją oryginalnością, a Marmot zaopatrzy Cię w sprzęt na wyprawę o wartości 3 tys. zł. Zwycięzców wyłoni jury, w którego skład wejdzie m.in. Piotr Pustelnik.

Konkurs Akademia Marmota rozpoczął się 10 maja, a wyprawy w jednej z trzech kategorii (Alpinizm, Podróże, Sport) można zgłaszać do 21 czerwca na adres e-mail: akademia-marmota@ravenoutdoor.com. Co jednak ważne, zgłaszane wyprawy muszą rozpocząć się do 31 grudnia tego roku. 
Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać: dane kontaktowe (imię, nazwisko, adres korespondencyjny, adres e-mail, numer telefonu osoby zgłaszającej wyprawę), dokładny cel i opis wyprawy, wybraną przez uczestników kategorię wyprawy, określony termin jej rozpoczęcia i zakończenia, informacje o uczestniku (imię i nazwisko, opis jego dokonań oraz doświadczeń), a także jego zdjęcie (w formacie .jpg, plik nie może przekraczać 1 MB).
Przy wyborze zwycięzcy będą brane pod uwagę: oryginalność, nowatorstwo, szanse na powodzenie/realizację wyprawy, doświadczenie oraz dotychczasowe dokonania uczestnika. Nagroda to sprzęt marki Marmot o wartości 3 tys. zł wybrany przez uczestnika spośród sprzętu udostępnionego przez organizatora. Uczestnicy wypraw, które zwyciężyły, zobowiązują się też do przesłania pisemnej i fotograficznej relacji z wyprawy, ukazującej wykorzystanie sprzętu firmy Marmot, w terminie do miesiąca od zakończenia wyprawy. Partnerami konkursu są: miesięczniki „n.p.m.” i „Poznaj Świat” oraz outdoorowa porównywarka cen – Ceneria.pl.
RED 
Więcej informacji: www.ceneria.pl  

-----
Jamna ma swój festiwal

W maju przy Chatce Włóczykija na Jamnej szykuje się atrakcyjna uczta muzyczna – Festiwal Piosenki Turystycznej. W tym zakątku Pogórza Rożnowskiego impreza zadomowiła się już na dobre. 
Tegoroczna edycja odbędzie się 22 i 23 maja. W te właśnie dni muzycy z nurtu krainy łagodności raczyć nas będą swoją twórczością w kameralnym sąsiedztwie Schroniska Dobrych Myśli na Jamnej. A dobrych myśli nie zabraknie podczas spotkania, na które wielu czeka przez cały rok.  – Po zeszłorocznej skromnej edycji w tym roku wracamy do nieco bardziej rozbudowanego scenariusza. Ale nadal zachowamy kameralną formułę – zapowiada Adam Gancarek, gospodarz festiwalu. 
Najwięcej będzie oczywiście muzyki. Gitary ustąpią czasem cykadom, ale podobnie jak w ubiegłych latach będą to pewnie krótkie chwile. W piątkowy wieczór (godz. 20) zagrają zespoły Bez Zobowiązań i Chwila Nieuwagi, a w sobotę (godz. 19) Celtic Tree, Mikroklimat, Leonard Luther, Bądź Ciszą i Yeskiezsirumem. Poza koncertami przygotowano wystawę zdjęć Maciej Mrozika, a w sobotę zaplanowano rajd i jarmark turystyczny oraz warsztaty artystyczne, które w tym roku poprowadzą panie z Koła Gospodyń "Wróblowianki". Patronat nad festiwalem objęli starosta tarnowski oraz burmistrz gminy Zakliczyn. Poza ramowym scenariuszem nie zabraknie spontanicznych spotkań, rozmów i spacerów.
RED
Więcej informacji: www.podslonce.pl 

----- 
„Oczko” jaskiniowych mistrzostw 

Speleoklub Bobry Żagań serdecznie zaprasza na 21. Mistrzostwa Polski w Technikach Jaskiniowych. Zawody, które świętują „oczko”, odbędą się w ostatni weekend maja w Wojcieszowie k. Jeleniej Góry. 
Zawodnicy będą zmagać się z różnego typu trudnościami – w zaciskach, w ścianie i na linach. A wszystko to pod czujnym okiem sędziów i licznej widowni. Jak co roku zaplanowano szereg atrakcji – zarówno dla starszych, jak i dla najmłodszych gości. Impreza rozpocznie się w piątek 29 maja meczem piłkarskim Grotołazi kontra Wojcieszów. Na ten dzień zaplanowane są także prelekcje i otwarcie wystawy. Sobotnim zawodom towarzyszyć będą Otwarte Zawody Wspinaczkowe dla dużych i małych, Zawody w Pchnięciu Kulą oraz wiele innych rozrywek przygotowanych z myślą o Dniu Dziecka. Warto zabrać więc ze sobą swoje pociechy, rodziny i przyjaciół. Każdy z nich znajdzie tu coś dla siebie. Będzie miasteczko zabaw dla dzieci i zjazd tyrolką. Będzie też niespodzianka, bo specjalny nocny pokaz przygotują taterniczki jaskiniowe z Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego. W niedzielę zaś odbędzie się turniej pétanque, czyli gra w kule/bule.
Miejscem zmagań będzie kamieniołom Gruszka w Wojcieszowie, położony ok. 25 km od Jeleniej Góry. Za Dziuśkową Chatą udostępnione zostanie pole namiotowe (kontakt: Irena Gabriel, tel. 607 712 309). 
RED 
Więcej informacji: www.speleomistrzostwa.pl


Pełna treść artykułu dostępna dla osób zalogowanych.
Zaloguj się lub załóż bezpłatne konto w serwisie.

Zobacz podobne artykuły

Zobacz też