Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Poczta N.P.M. |

10-lecie n.p.m.

NPM 6/2011
Numer wyprzedany
Autor:
Redakcja n.p.m.
()
Po przeczytaniu ostatniego wydania „n.p.m.” postanowiłam napisać krótki list. Czytam Was od niedawna, ale uważam, że to naprawdę fascynująca gazeta i każdy znajdzie w niej coś dla siebie! Uwielbiam reportaże o Tatrach. Nie ukrywam, że kocham te góry! Cieszę się, że zamieszczacie także artykuły o górach, których nie znam i być może nigdy nie będzie mi dane ich poznać i zobaczyć na własne oczy. Lektura rubryki „Listy do redakcji” natchnęła mnie do tego, aby podzielić się moimi przemyśleniami.

To miłe, że to my, czytelnicy, jesteśmy inspiracją dla ludzi tworzących teksty do kolejnych wydań „n.p.m.”. Dzięki temu czytanie tego wyjątkowego magazynu jest dla nas czystą przyjemnością! Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie albo coś zaproponować, to uważam, że mogłoby być więcej zdjęć z górskich wypraw. Fajnie byłoby także znaleźć jakiś artykuł o TOPR, GOPR – historię powstania, parę zdań o ludziach tam pracujących: dlaczego wybrali taką pracę, jak długo to robią, jak wspominają swoje pierwsze akcje? W górach jest sporo wypadków i myślę, że takie GOPR-owskie opowieści mogą wiele nauczyć... Może nawet udałoby się na stałe stworzyć rubrykę poświęconą naszym górskim ratownikom?
Chętnie poczytałabym także o Martynie Wojciechowskiej, Kindze Baranowskiej, Piotrze Morawskim, Krzysztofie Wielickim, Piotrze Pustelniku i innych ludziach, którzy zdobyli najwyższe szczyty i wpisali się w historię polskiego himalaizmu. Coś na wzór biografii: skąd pochodzą, jak zaczęli swoją przygodę z górami, co ich do tego skłoniło, jak wspominają swoją pierwszą wyprawę, jakie mieli najtrudniejsze sytuacje, czym się zajmują na co dzień, jakie mają plany na najbliższą przyszłość, jakie szczyty jeszcze chcieliby zdobyć? (…).
Katarzyna Gawlik
Ruda Śląska

Gratuluję jubileuszu. Mam nadzieję, że rosnąca popularność magazynu wśród ludzi gór sprawi, że będziecie robić wszystko, żeby jeszcze bardziej podnosić poziom magazynu. Dużym atutem „n.p.m.” są dobre materiały dziennikarskie: „Tematy numeru”, wywiady oraz reportaże. Relacje z wypraw trafiają się lepsze i gorsze. Nad tym trzeba popracować, ale trzymam kciuki.
Paweł Nowakowski
Koszalin

Przesyłamy najlepsze życzenia urodzinowe. Waszym dużym atutem jest ogromna różnorodność relacji. Czytamy zarówno o górach niższych, jak i wyższych, bliższych i dalszych. Nigdy wszystkich się nie zadowoli, ale na pewno pismo nie jest monotematyczne. Można mieć wiele zastrzeżeń do tekstów poradnikowo-sprzętowych, lecz w erze internetu raczej nie warto publikować testów czy przeglądów. Lepsze są chyba zwykłe poradniki. Życzę wszystkiego najlepszego na następne dekady.
Justyna Mikoś
Warszawa


Pełna treść artykułu dostępna dla osób zalogowanych.
Zaloguj się lub załóż bezpłatne konto w serwisie.

Zobacz podobne artykuły

Zobacz też