Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

27.02.2017

Tutaj zaczynało Stare Dobre Małżeństwo

fot. Archiwum Yapy
(fot. fot. Archiwum Yapy)

YAPA to jeden z najstarszych festiwali muzyczny w Polsce, a jednocześnie największy Przegląd Piosenki Studenckiej i Turystycznej. Do Łodzi znów zjadą miłośnicy poezji z całej Polski, a nawet z całego świata. Jak co roku YAPA to trzy dni wspaniałej muzyki, zabawy, spotkań, uśmiechów oraz wzruszeń.

Na Yapowej scenie swoje pierwsze kroki stawiali między innymi: Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, Jerzy Filar, Bez Jacka, Wały Jagiellońskie, Bez Idola, EKT Gdynia, Elżbieta Adamiak i Wojciech Wiśniewski, Wiesław Tupaczewski czy Olek Grotowski. Jeśli chcecie wiedzieć, kto wystąpi w tym roku, to śledźcie profil 42.YAPY na Facebooku!

Organizatorzy (członkowie SKT Płazik, Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej i Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Łodzi) zadbają o niepowtarzalny klimat oraz całą paletę niespodzianek dla publiczności i sympatyków festiwalu. Dzisiaj, aby zadowolić publiczność, nie wystarczy już improwizacja z gitarą. Na scenie występują zespoły w pełnym składzie, z piosenkami profesjonalnie aranżowanymi i wydawanymi na płytach, obsługiwane przez najlepszych techników. Kilkadziesiąt godzin koncertów transmitowanych jest na żywo w internecie, a także za pośrednictwem Radia Żak. Tym, którzy zdecydują się na przyjazd do Łodzi, organizatorzy oferują bezpłatne noclegi. Informacja na temat rezerwacji noclegów również dostępna jest na stronie festiwalu w zakładce noclegi.

Od 1 lutego trwają zgłoszenia wykonawców, którzy chcą zaprezentować się na łódzkiej scenie. Konkurs przeznaczony jest dla solistów i zespołów grających szeroko pojętą piosenkę turystyczną, studencką, a także poezję śpiewaną. Część konkursowa YAPY jest niepowtarzalną okazją do zaprezentowania się młodych artystów przed szerszą publicznością. Na przeglądzie ich występy przeplatane są koncertami gwiazd i uznanych już zespołów.

Do zobaczenia w Łodzi, w weekend od 10 do 12 marca!

Małgorzata Pawlikowska, YAPA

Więcej informacji: www.yapa.art.pl

Zobacz aktualności

Zobacz też