Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

20.02.2017

Tamara Lunger przyjeżdża do Polski

Archiwum Tamary Lunger
(fot. Archiwum Tamary Lunger)

W 2016 r. cały górski świat żył zimowym wejściem na Nanga Parbat. Zarówno Simone Moro, jak i Alex Txikon nie kryli podziwu dla Tamary Lunger, która ze względów zdrowotnych zawróciła kilkadziesiąt metrów pod szczytem. Rok po tych wydarzeniach Włoszka przyjeżdża do Szczyrku.

Już po raz siódmy na początku marca odbędzie się Festiwal Górski Wondół Challenge. Jak co roku organizatorzy zadbali o wiele ciekawych spotkań i atrakcji dla wszystkich, którzy w pierwszy weekend marca odwiedzą Szczyrk.

Tamara Lunger to pochodząca z Bolzano 30-letnia włoska himalaistka i skialpinistka. W Himalajach zaczęła się wspinać w 2009 r. Zdobyła m.in. Lhotse i K2, a także Chan Tengri oraz Pik Lenina. Ponad trzy lata temu została partnerką wspinaczkową Simone Moro, stąd wspólny wyjazd na zimową Nanga Parbat. 

Oprócz Lunger posłuchać będzie można także Janusza Majera – szefa projektu Polski Himalaizm Zimowy, wspinaczy Ryszarda Pawłowskiego i Bogusława Kowalskiego oraz Rafała Sonika, który po wysokich górach co prawda się nie wspina, ale sport ekstremalny to dla niego chleb powszedni: na quadzie wygrał m.in. prestiżowy Rajd Dakar. Nie zabraknie także ciekawych górskich filmów i warsztatów z ratownictwa lawinowego.       RED

 

Więcej szczegółów: www.wondol-challenge.pl/

Zobacz aktualności

Zobacz też