Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

17.01.2019

Ruch dla ciała, radość dla duszy

(fot. )

Dlaczego chodzimy w góry? „Aby ciału nadać szlachetny ruch, a duszy radość”. Te słowa Konrada Gesslera będą mottem tegorocznej edycji festiwalu Górnolotni w Tarnowie.

Festiwal Górnolotni w Tarnowie od 10 lat przyciąga miłośników przygody, adrenaliny i ambitnych wyzwań. Tutaj najwybitniejsi na świecie wspinacze, himalaiści, biegacze górscy, skialpiniści, pisarze i filmowcy spotykają się, by opowiedzieć swoje historie. Tegoroczna edycja odbędzie się od 25 do 27 stycznia w tarnowskim Centrum Sztuki Mościce (ul. Traugutta 1) i znów przyciągnie ludzi ciekawych świata, którzy potrzebują inspiracji i motywacji do działania.

Tym razem organizatorzy zabiorą wszystkich na Lofoty, w Yosemity, Himalaje, Alpy i Karpaty. Tegorocznymi gośćmi będą m.in. wspinacz Marek Raganowicz, himalaiści: – Leszek Cichy i Janusz Gołąb oraz Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy samotnie przeszli Zimowy Łuk Karpat. Będzie też specjalne spotkanie poświęcone Tomkowi Mackiewiczowi z udziałem jego żony Anny Solskiej i Dominika Szczepańskiego, autora książki o Czapkinsie, która ukaże się w drugiej połowie stycznia. Nie zabraknie górskich filmów, wystaw i konkursów z nagrodami. RED

Więcej informacji: www.csm.tarnow.pl

 

 

Zobacz aktualności

Zobacz też