Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

20.06.2018

Poznań doczekał się górskiego festiwalu!

Materiały Prasowe Getaway Festival
(fot. Materiały Prasowe Getaway Festival)

Trudno powiedzieć, dlaczego w dobie mody na festiwale górsko-outdoorowe, kiedy rocznie odbywa się ich kilkadziesiąt, Poznań cierpiał na brak festiwalu z prawdziwego zdarzenia. Na szczęście to się zmieniło.

W trzeci weekend maja stolica Wielkopolski zamieniła się w istny raj dla miłośników sportów outdoorowych. Jeśli komuś wydaje się, że pierwsza edycja imprezy jest raczkującą wersją demo, ten nie był na Getaway. W ciągu trzech dni można było spróbować w centrum miasta wszystkiego, o czym marzycie. Była i ścianka wspinaczkowa ustawiona przed budynkiem Politechniki Poznańskiej, na której odbywała się impreza, i zawody boulderowe na ścianie Blok Haus. Można było polecieć balonem, wybrać się na kajaki, spać na jedynym takim campingu w centrum miasta, tuż przy rzece Warcie.

Na miłośników rowerów czekał czynny cały festiwal darmowy serwis, dla kinomanów najlepsze filmy górskie i podróżnicze z ostatnich miesięcy. Nad Wartą można było poćwiczyć jogę, a potem wybrać się na warsztaty z technik jaskiniowych. Oczywiście, dobra impreza tego typu nie mogłaby się obyć bez gości. Organizatorzy i w tej kwestii nie zawiedli. Na „polibudzie” pojawili się między innymi: Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Piotr Pustelnik, Sebastian Kawa, Wojtek Grzesiok czy Marcin „Yeti” Tomaszewski.

Trudno się dziwić, że pierwsza edycja od razu odniosła sukces, skoro za Getaway stoi team znany z organizacji między innymi Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego w Karkonoszach. Na czele ekipy stoi oczywiście niezawodna Agnieszka Korpal, której gratulujemy sukcesu pierwszej edycji imprezy. Trzymamy kciuki za przyszłoroczną, tym bardziej, że w końcu doczekaliśmy się górskiego festiwalu w mieście, gdzie znajduje się redakcja „n.p.m.”!                                             RED

Więcej: www.getawafestival.pl.

Zobacz aktualności

Brak powiązanych aktualności

Zobacz też