Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

10.01.2017

Powstanie kalendarz z Waszymi zdjęciami

(fot. )

Czy może być lepsza nagroda w konkursie fotograficznym niż zdjęcie, które ozdobi kalendarz na 2018 r.? Do udziału zachęcają „n.p.m.” oraz Portal Górski.

Konkurs „Górski kalendarz” wystartował w grudniu 2016 r. Co miesiąc, aż do maja 2017 r., będziemy wybierać dwa najlepsze, górskie zdjęcia. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Wystarczy wysłać dowolną fotografię z górami w tle. Taką samą szansę na zwycięstwo ma Mount Everest, jak i polska Śnieżka.

W maju 2017 r. spośród 12 wyróżnionych prac jury wyłoni zwycięzcę całego konkursu na najlepsze zdjęcie. Nagrodą główną będzie softshell marki Bergans of Norway oraz roczna prenumerata „n.p.m.”. Ale to nie wszystko, bowiem zdjęcia zwycięzców pojawią się w kalendarzu Magazynu Turystyki Górskiej „n.p.m.” i Portalu Gorskiego na rok 2018.

W skład jury wchodzą: Danuta Piotrowska (żona zmarłego tragicznie himalaisty Tadeusza Piotrowskiego, absolwentka Podyplomowego Studium Fotografii Naukowej i Technicznej Uniwersytetu Warszawskiego), Bob A. Schelfhout Aubertijn (obok Elizabeth Hawley najbardziej znany kronikarz wydarzeń w świecie gór wysokich), Jarosław Tomaszewski (fotograf i fotoedytor, od kilku lat współpracujący z „n.p.m.”, autor publikowanych na łamach magazynu poradników i testów outdoorowych) oraz Bartosz Andrzejewski (redaktor naczelny Portalu Górskiego i amator fotografii górskiej).

Konkurs zakończy się 20 maja, a uroczyste ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi podczas VII Otwartych Dni Wspinania, które w dniach 27 i 28 maja 2017 r. odbędą się w Hucisku na terenie kompleksu Małe Dolomity.

Bartosz Andrzejewski

Więcej informacji: www.portalgorski.pl

Zobacz aktualności

Zobacz też