Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

23.08.2017

Podróżnicy ruszą do Pasterki

(fot. )

W wyjątkowej atmosferze i niepowtarzalnym otoczeniu Gór Stołowych, w maleńkiej i niezwykle urokliwej miejscowości Pasterka, odbędzie się kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Podróżników 17 Południk.

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników podróży na spotkania od 1 do 3 września. Jak zawsze będzie okazja do rozmów w gronie miłośników dalekich stron i różnych kultur, osób podróżujących i tych, które dopiero planują swoje małe i wielkie przygody. Trzy festiwalowe dni wypełnią liczne atrakcje, z których jak zwykle najważniejsze będą prelekcje i spotkania z podróżnikami. W góry południowego Belize, na wyprawę wspartą przez National Geographic, zabierze wszystkich Katarzyna Biernacka – grotołaz i fotograf jaskiniowy. Ze znanym już festiwalowej publiczności – Mateuszem Waligórą, specjalistą od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca naszej planety – odbędziemy praktykowany od wieków, rytualny marsz lodowym szlakiem himalajskiej rzeki Zanskar. Anna Jaklewicz, autorka książek podróżniczych, opowie o unikatowych zwyczajach mieszkańców odległych archipelagów, które poznała w czasie wielomiesięcznej wyprawy do Indonezji. Bezdroża Peru, Kolumbii, Argentyny, Boliwii, Ekwadoru i Chile przemierzymy z Anetą Skórnicką – trenerem myślenia wizualnego.

Poza podróżniczymi prezentacjami w programie znajdą się także konkursy z nagrodami i wspólne ognisko. A komu mało będzie festiwalowych atrakcji, zawsze może skorzystać z uroków Gór Stołowych. Wycieczka labiryntem Błędnych Skał czy też widoki roztaczające się ze Szczelińca z pewnością zaskoczą niejednego wytrawnego podróżnika.     

Jarosław Michalak

Więcej informacji:  www.17poludnik.pl

Zobacz aktualności

Zobacz też