Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

20.06.2018

Najsłynniejszy pisarz spod K2 wydaje książkę

(fot. )

Nie ma chyba miłośnika gór, który śledząc Narodową Zimową Wyprawę na K2, nie czytał jego zapisków. Dobrze więc, że te dzienniki wyprawowe znajdą swoją książkową wersję. 4 lipca ukaże się książka himalaisty, Rafała Froni.

Autor nie unika trudnych tematów i komentowania wydarzeń z wyprawy, które budziły największe emocje. Jednocześnie z ogromną dawką dystansu i humoru opisuje codzienne życie wyprawowe. Jeśli myślicie, że słyszeliście już wszystkie ciekawostki dotyczące funkcjonowania z bazie, to przeczytajcie fragment „Anatomii góry”, która ukaże się nakładem wydawnictwa Sine Qua Non.

– „W Górach wszystko zaczyna się od jajka. Jeśli jesteś uczulony na jajko, nie możesz zostać himalaistą. Ja polubiłem jajka. Ale pamiętam historię z Dhaulagiri. Przez 33 dni na śniadanie było jajo. Nie było ani jednego dnia wyjątku. I pamiętam, jak Krzyś Wielicki na zakończenie wyprawy zaczął marzyć, że jak wróci do domu, pójdzie do najlepszej knajpy w Dąbrowie Górniczej i zamówi jajka sadzone. Potem poprosi kelnera, aby ten otworzył okno. I wtedy on wypierdoli to razem z talerzem na ulicę” – pisze Rafał Fronia. Czy po takim fragmencie trzeba jeszcze kogoś zachęcać do sięgnięcia po tę książkę? Ukazuje się ona 4 lipca, a więcej o tym wydawniczym przedsięwzięciu już w kolejnym „n.p.m.”.      RED

Zobacz aktualności

Zobacz też