Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

25.01.2017

Na północy Polski też są miłośnicy gór!

Archiwum Przeglądu
(fot. Archiwum Przeglądu)

Przegląd Filmów Górskich „O! Góry” im. Tadeusza Piotrowskiego odbędzie się tym razem w wyjątkowej atmosferze Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. I choć miastu bliżej do morza, organizatorzy imprezy udowadniają, że góry też są dla nich ważne.

W pierwszy weekend lutego każdy, kto zawita do Szczecina, będzie mógł uczestniczyć w jedynym w tym rejonie festiwalu górskim. Swoją obecność zapowiedzieli himalaiści, m.in. Piotr Pustelnik, Krzysztof Wielicki i Aleksander Lwow. Z uczestnikami imprezy spotkają się również Monika Witkowska oraz najlepszy polski ultramaratończyk Piotr Hercog. Przyjedzie też znany w środowisku „Doktor Banan”, czyli Tomasz Banasiewicz, którego rok temu w czasie trwania przeglądu zmogła choroba, i najwybitniejsi znawcy literatury górskiej – Małgorzata i Jan Kiełkowscy.

A to nie wszystko! W ciągu trzech festiwalowych dni będzie można podziwiać wystawę malarstwa „Moje góry” Ryszarda Kowalewskiego, wziąć udział w minikoncercie, obejrzeć wiele ciekawych filmów górskich i posłuchać listów Tadeusza Piotrowskiego, które przeczyta Konrad Pawicki, aktor związany z Teatrem Współczesnym w Szczecinie.               

RED

Zobacz aktualności

Zobacz też