Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

24.07.2017

Debiut festiwalu na Równi Krupowej

(fot. )

Kilkunastu gości z całego świata, najlepsze filmy górskie, promocje książek, zawody Zako Bulder Power i mnóstwo innych atrakcji – tym będzie żyło Zakopane w pierwszy weekend września. Po raz pierwszy w historii festiwal weźmie też we władanie Górną Rówień Krupową, gdzie stanie wielki namiot.

Wielkimi krokami zbliża się szczęśliwa, bo… 13. edycja Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem. Jak co roku jedną z najważniejszych osi festiwalu pozostaje międzynarodowy konkurs filmowy. W tym roku w jury zasiada między innymi Pavol Barabáš, jeden z najbardziej znanych słowackich reżyserów (rozmowę Kuby Terakowskiego z nim znajdziecie na stronie 70).

Po raz pierwszy w historii centralnym punktem spotkań będzie Górna Rówień Krupowa, gdzie stanie duży namiot, w którym popołudniami i wieczorami zaplanowano rozmowy z ludźmi świata gór. W tym roku Podhale odwiedzą między innymi Gerlinde Kaltenbrunner – pierwsza kobieta, która zdobyła wszystkie ośmiotysięczniki bez dodatkowego tlenu i wsparcia tragarzy! Oprócz austriackiej alpinistki spotkać będzie się można również ze wspinaczem Leo Houldingiem, słowackim zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum Peterem Hámorem czy Karlem Gablem – najsłynniejszym górskim meteorologiem. Nie zabraknie również między innymi Andrzeja Bargiela i uczestników letniej wyprawy na K2, którzy wrócili do Polski zaledwie kilka dni temu. I choć szczytu nie zdobyli, to ich pokaz z pewnością będzie barwną opowieścią o drugim najsłynniejszym szczycie świata.

Podczas całego festiwalu będzie można także wziąć udział w kilku szkoleniach Akademii Górskiej PZU i kiermaszu ze sprzętem outdoorowym. Na Górnej Równi Krupowej stanie też pole namiotowe. Karnet na wszystkie festiwalowe dni – od środy, 30 sierpnia, do niedzieli, 3 września kosztuje 110 zł.                                 

RED

Więcej informacji: www.spotkania.zakopane.pl; www.akademia-gorska.pl

Zobacz aktualności

Zobacz też